Autor Zpráva
Sirius
Profil *
Skript mi nechce vytvorit soubor, ale kdyz promennou heslo smazu a zadam do ni normalni nazev souboru, tak to funguje. Jen potrebuj udelat aby si ve formulari kazdy mohl zadat jmeno souboru. Zde je kód.



<?
$heslo = $_POST["heslo"];

$celek = "
<p>text dokumentu</p>
" ;
$soubor = fopen ('$heslo.php','w'); //otevře soubor pro doplňování
fwrite ($soubor, $celek); //zapíše zprávu
fclose ($soubor); //zavře soubor
?>


Nevíte co tam mám špatně? Díky za odpověď
esemeska
Profil
Sirius
1) toto neni spolehlivy
2) mas to povolene na serveru?

EDIT: toto mne pripada, jako ze chces zapsat heslo (zrejme u registrace) do souboru, coz je velmi nebezpecne...
pouzij radsi mysql
tiso
Profil
V apostrofoch nedochádza k rozvoju premennej, a mód 'w' skráti súbor na nulovú dĺžku
Sirius
Profil *
A jak by se to teda dalo udelat?
Sirius
Profil *
Potrebuju udelat zapsani udaju asi 30 lidi pres formular... jako osobni udaje atd.. a bylo by pracne delat pro kazdyho zvlast php soubor na zapsani dat, tak jsem chtel, aby napsali nakej kod a podle toho to vytvorilo prave ten jejich soubor a nic jineho me nenapadlo..
esemeska
Profil
Sirius
MYSQL
Anonymní
Profil *
'$heslo.php' tohle je ta blbost... ale vcelku je to celý blbost, tohle je hrozně špatněj způsob jak něco ukládat o uživateli...
esemeska
Profil

'$heslo.php'


i kdyz tam bude toto, tak so snad ma vytvorit soubor s nazvem $heslo.php, ale o tom se autor vubec nezminuje
-jestli je to blbost, tak me opravte :p
YoSarin
Profil
esemeska
Je to blbost :-)
Jak psal už tiso, tak proměnná v apostrofech není proměnná, ale obyč. řetězec. Čiliže zápis:
$promenna = "neco";
echo '$promenna';
vypise jenom:
$promenna

Zatimco zapis
$promenna = "neco";
echo "$promenna";
vypíše
neco

Jinak Siriusi, jdi do MySQL, tohle je fakt nedobrý řešení - stačí aby user mohl nějak ovlivnit proměnnou $celek a do souboru $heslo.php si může uložit potencionálně nebezpečný kód a spustit ho...
Alphard
Profil
YoSarin
myslím, že tak to esemeska myslel
měl by být vytvořen soubor: $heslo.php

ale nevím, jestli je $ možný znak v názvu souboru
Sirius
Profil *
Dekuji za odpovedi.. nyni se poustim do sebevrazedneho planu vytvareni souboru pro kazdeho uzivatele zvlast... nemam cas ucit se mysql.. navic vstup k tomu formulari je zaheslovanej a ty lidi co k tomu budou mit pristup sou radi ze zapnou Word..
esemeska
Profil
YoSarin
nepochopil jsi me :(

Je mi jasny, co jsi tu vysvetloval, ale ja psal, ze se vytvori soubor s nazvem $heslo.php, ale toto je uplny nazev... jako ze se to $heslo nebude brat jako promenna, ale retezec..
YoSarin
Profil
esemeska
jj, promiň, máš pravdu - omlouvám se za to poučování, fakt jsem nepochopil jak to myslíš. :-)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0