Autor Zpráva
para
Profil
Nevím jestli je to téma spíš do javascriptu, nebo sem, ale chci se zeptat jestli je možné nějakým způsobem schovat proměné, které se posílají v URL tak aby byla vidět pouze doména serveru a ne to ostatní.

díky za rady
Oswlad
Profil
Ahoj, můžeš použít sessions. Pak se do prohlížeče neposílají proměnné a hodnoty (ty zůstávájí na serveru), ale jenom ID té session, které se ukládá buď do cookie nebo do URL.

Např.:

session_start();
$_SESSION[promenna] = "ahoj paro";


a na další stránce tu proměnnou zavoláš


session_start();
echo $_SESSION[promenna];


Něco si o tom přečti.
Yuhů
Profil
spíš by mě zajímal důvod takového schovávání.

Nejčastěji se to dělá překvapivě pomocí rámů. Horní nula pixelů vysoký, ve spodním se odehrává klikání, v adrese není nic vidět.
para
Profil
Díky, první možnost už je mi jasná, ale znamenalo by to přepsat celý web, což se mi už nechce :( Ale dík - dobrý tip ;) No a k tomu důvodu. Chtěl jsem to trochu zabezpečit proti rejpalům, (jako třeba někdy já), aby nemohli měnit obsah proměných a pak deformovat výstupy webu, což rámy sice vyřeší, ale já pouřívam CSS, takže to taky předělávat nechci. Přišlo by mi to jako krok zpátky.
llook
Profil
Proti rejpalům zabezpečit leda na serveru (kontrola vstupů). I kdyby si proměnný posílal metodou post, tak je velmi snadné hodnoty změnit.
Oswald
Profil *
Očekávané hodnoty, které jsou očekávané ( např. pokud na základě proměnné plníš šablonu includy) dát do pole a před použitím proměnné otestovat, zda v tom poli je pomocí funkce in_array():


$dobreHodnoty = array('jedna', 'dve', 'tri', 'ctyry');

if(in_array($_GET['promenna'],$dobreHodnoty)
echo 'je to dobry';
else
echo 'neni to dobry';


cz.php.net/manual/cs/function.in-array.php
Oswald
Profil *
Očekávané hodnoty, které jsou očekávané :), jdu spát.
v6ak
Profil
I kdyby si proměnný posílal metodou post, tak je velmi snadné hodnoty změnit.
Jj, já jsem si oblíbil URLParams (do FF).
krteczek
Profil
nebo jeste lepe:

$dobre = array(
'ocekavanyNazev' => './cesta/k/souboru.php',
'jinyNazev' => 'jina/cesta/k/souboru.php',
);
if(!empty($_GET['path']))
{
if(array_key_exists($_GET['page'], $dobre))
{
$path = $dobre[$_GET['page']];
if(file_exists($path))
{
include $path;
}
else
{
echo 'nemám práva k čtení souboru';
}
}
else
{
echo 'požadovaná stránka neexistuje';
}
}
else
{
include('uvod.php);
}
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0