Autor Zpráva
Anna007
Chtěla bych se zeptat, jestli vůbec jde udělat, aby se nějaké číslo plynule zvětšovalo po sekundách ( konkrétně je to spotřeba vody, která se každý den zvětšuje o 19 164 litru a potřebuju, aby se to nějak viditelně měnilo, možná by nakonec stačilo jednou denně, nebo lépe po hodinách (+768) a ještě lépe po minutách nebo sekundách) Zatím to tam píšu každý den ručně, ale třeba by to šlo nějak usnadnit.
anode
Programujete webovou aplikaci, nebo CLI?
Předpokládám že webovou, takže zobrazujete spotřebu vody vždy teprve při požadavku klienta. Je to funkce času, takže nemusíte si nikam nic ukládat ani nic průběžně zvětšovat, vždy můžete dle aktuálního času říct, kolik se spotřebovalo.
DJ Miky
Popř. je možné použít CRON, z webových třeba WebCron.org.
anode
Jasně, obecně pro provádění načasovaných úloh se používá CRON, nicméně v tomhle případě je prostě lepší napsat si funkci

function spotreba()
{
return (time()-zacatek)*spotreba_za_sekundu;
}

kde zacatek je timestamp začátku měření a spotreba_za_sekundu je počet litrů za sekundu. Žádný CRON netřeba.
Anna007
Děkuju. To s tou funkcí bych asi trochu chápala, ale vůbec nevím jak tam zapsat ten počáteční čas, v jakém formátu . Ale přesto díky moc, hlavně, že to vůbec jde udělat.
Anna007
Nakonec jsem to udělala pomocí
Námi instalované produkty již ohřály <?php

echo ((time()-1150934400)*0.22); ?> litrů vody.
a fakt to funguje. To jsem vůbec nevěděla, že ten time ukazuje počet vteřin od 0:00 1970, zatím jsem v PHP dělala jen formuláře. Dala bych sem link na tu stránku, kde je ten výsledek, ale nemůžu sem psát název, tak jen že odkaz na tu stránku je Tady úplně skoro dole, jak je reklama.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.