Autor Zpráva
stano
Profil *
mam jeden problem robim disk. forum a vsetko je oki, len ked mam vsetko v tagu input , pokial dam spravu do textarea tak mi to v datab. nevypise, v com moze byt problem?
Ivan
Profil *
Řekl bych že chyba bude buďto ve vstupním formuláři. Zkus jej ještě jednou prověřit a zda máš správně zadanou proměnnou - název textarea. tzn.:
<input type="textarea" name="text" rows="2" cols="20">toto je text umístěný v textovém poli</textarea>

No a text je uložen v proměnné $text

Dále může být problém s typem sloupce v tabulce databáze. Měl bys tam zadat buďto VARCHAR(255) nebo rovnou TEXT - záleží na konkrétním případě. Ale zřejmě bude lepší použít rovnou TEXT.
juneau
Profil
jen dodam, ze lepsi by byla promena $_POST['text'] ... je to bezpecnejsi. Tedy HTML tag jaky zminuje Ivan a v naslednem php kodu toto:

$textove_pole = $_POST['text'];
stano
Profil *
dik chalani ale ja som myslel ze textarea sa pouziva takto <textarea cols="34" rows="5" name="sprava"></textarea> uslo mi nieco?
Marty
Profil
<textarea cols="34" rows="5" name="sprava"></textarea>

Ano, tak to jde taky.
stano
Profil *
no ked to dam podla ivana vypise jeden riadok ako normalne pri inpute a ak to dam ako som to pisal ja tak to urobi normalnu textareu ako ma len s tym problemom ze to nezapise do datab.
Ivan
Profil *
<textarea cols="34" rows="5" name="sprava"></textarea>

Pokud máš takto zadáno, vstupní formulář máš správně.. Ověř si ještě DBA a zda se ti proměnná dostává až do SQL dotazu pro databázi...
Ivan
Profil *
jo, rozměry pole textarea určuješ pomocí rows a cols. Hodnoty si zadej dle sebe.
Tedy cols="34" rows="5"
stano
Profil *
dik uz to mam a vobec neviem v com bol problem, cely cas to neslo a zrazu ide, des, dik chalani
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0