Autor Zpráva
Klainer
Profil *
Mám stránku a nejde me v ní diakritika ale zjistil jsem že když ten samý index.php přejmenuji na index2.php tak mi ta diakritika funguje přitom to je totožný soubor

http://hamar.cz/hamar_full/index.php
http://hamar.cz/hamar_full/index2.php

Pomoste mi děkuji
Klainer
Profil *
No a v IE 6 to finguje normálně
Klainer
Profil *
No a v IE 6 to finguje normálně a ve firefoxu nejde v prvním případě ta diakritika
Klainer
Profil *
uz to de
nightfish
Profil
Klainer
nejde

Warning: main(autodily.txt) [function.main]: failed to open stream: No such file or directory in /home/hamar.cz/hamar.cz/hamar_full/obsah.php on line 6

Warning: main() [function.include]: Failed opening 'autodily.txt' for inclusion (include_path='.:/usr/share/php4:/usr/share/php') in /home/hamar.cz/hamar.cz/hamar_full/obsah.php on line 6
nightfish
Profil
a navíc ty novinky jsou zjevně uložené jako utf-8, přičemž je zobrazuješ ve stránce s windows-1250, což celkem pochopitelně dělá neplechu

EDIT: a autodily.txt taktéž

takže je třeba překódovat (iconv)
Klainer
Profil *
jj ted jsem tam dal windows-1250 to cutenews co je v sekci náhradní díly uz funguje diakritika se zobrazuje ale zas jinsích sekcích to nevalí :(
Klainer
Profil *
jak to mám tedy v pspadu ulozit tu sekci objednávka kdyz je v utf 8 ? mám tam na výber jenom windows cp 1250
nightfish
Profil
Klainer
jak jsem již řekl - na stránkách mícháš kódování utf-8 s windows-1250, kterážto dohromady fungovat nemohou, takže je třeba je sjednotit (nejlépe asi na utf-8)

EDIT: to je divné, mě pspad nabízí kódování několik - od cp1250, utf8, utf16, cp852, kameníky...
Klainer
Profil *
JJ ale v UTF 8 mi zas nefunguje ten cutenews
Klainer
Profil *
Me to vsechno slo az do té doby nez jsem tam vlozil cutenews - coz je redakční systém a jaksi se z utf 8 nepohodl az na 1250 uz slo ale posralo se zas to ostatní písmo:( no nic skusím to dat vsechno do kodování 1250 a uvidím
Klainer
Profil *
Toz teda nevim prepisuju to v pspade a kdyz dám kodování utf 8 nebo 1250 tak po restartu mi tam zas nabehne ze tam zadne kodování neni :(
nightfish
Profil
Klainer
je potřeba změnit kódování (menu Formát a vybrat požadované kódování) a pak soubor uložit...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0