Autor Zpráva
kahi
Profil
Zdravím,
potřeboval bych seřadit prosté pole podle abecedy a aby znaky s diakritikou byly zařazeny tam, kde podle české abecedy být mají. Pomocí "sort()" se (ať už mám soubory a charset dokumentu nastaven jakkoli) české znaky zobrazí na nesprávných pozicích, zpravidla na konci abecedy.
Dokázal by někdo pomoci? Děkuji...

Doplnění: pochopení by snad pomohl příklad:

Žádoucí pořadí po seřazení:
- Jáchym
- Jiří
- Jitka

Dosažené:
- Jitka
- Jiří
- Jáchym
krteczek
Profil
asi jedině najítnějakou hotovou funkci/třídu protože setlocale() zatím nemá implementovánu podporu LC_COLLATE...
krteczek
krteczek
Profil
našel jsem něco tak to můžeštestnout...
české řazení slov
nightfish
Profil
akorát se obávám, že ta funkce v odkazovaném článku není správně, protože české řazení je třeba implementovat dvouprůchodově - při prvním průchodu se uvažuje 'a' == 'á', 'e' == 'é' == 'ě', apod. a až při druhém průchodu v případě, že jsou řetězce shodné, se berou v úvahu i čárkovaná písmena...

více viz třeba http://usenet.jyxo.cz/cz.comp.linux/0305/chyba-v-triedeni-cs-cz-sk-sk. html
error414-
Profil *
nightfish

to je zajimave, lec se me to razeni zda nelogicke. neni problem algoritmus upravit na toto razeni. Ale me se zda nelogicke a asi si budu radit po svem.

A jak ctu tu diskuzi tak ani nevi co a jak.
kahi
Profil
Díky za rady a náměty, díky bohu to není životně důležité a obejdu se bez českého sortu. To nám to ti lingvisti dali...
nightfish
Profil
error414-
logické, nelogické, ale norma to tak říká - je na každém, jestli se tím bude řídit nebo ne
error414-
Profil *
nightfish

jo tak tuhle normu jsem si pujcil a zajimave cteni, jen trochu drsne. Ale ve svete IT se pouziva stejne pouziva opraveny algoritmus teto normy

Jeste to nastuduju. A neco o tom napisu. Protoze o takovych valech co tu pisi se jen tak neslysi.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0