Autor Zpráva
ASSASIN
Profil
Zdravím
Nevíte jak přesně by měl vypadat tento skript aby mi data z formuláře chodili s diakritikou a znaky jako š a ž?

kod vypada následovně...díky za jakoukoliv účinnou radu.

<?php

$to = "ASSASIN@seznam.cz";
$extra = "From: $mail Reply-To: $mail ";
$subject = "Vzkaz od ".$name."";
$mess = "Jméno: ".$name." Email: ".$mail." Telefon: ".$Telefon." Web: ".$web." Mám zájem o: ".$te." Zpráva: ".$message."";

mail ($to, $subject, $mess, $extra);

?>
<html><head>
<META HTTP-EQUIV="Refresh" CONTENT="0;URL=kontakty.html">
</head></html>
Casero
Profil
http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=9&topic=42 779 podívej se na ty návody...je to nastavením kodování do hlavičky
ASSASIN
Profil
mohl by jsi sem dat konkretni zapis toho kodu prosim.
Rellik
Profil
Na konec mail() pridej:

, "Content-Type: text/html; charset = "Windows-1250" Content-Transfer-Encoding: 8bit"

Takže nějak tak:
mail ($to, $subject, $mess, $extra, "Content-Type: text/html; charset = "Windows-1250" Content-Transfer-Encoding: 8bit");
ASSASIN
Profil
bohužel je tam nějaká chyba v syntaxi
Parse error: syntax error, unexpected T_STRING in /home/free/ic.cz/m/manfred/root/www/sendobj.php on line 8

při

mail ($to, $subject, $mess, $extra, "Content-Type: text/html; charset = "Windows-1250" Content-Transfer-Encoding: 8bit");
Alphard
Profil
mail ($to, $subject, $mess, $extra, "Content-Type: text/html; charset = \"Windows-1250\" Content-Transfer-Encoding: 8bit");
ASSASIN
Profil
takze ted tento problem..je mozny ze je to kvuli free hostingu...?

warning: mail() [function.mail.php]: SAFE MODE Restriction in effect. The fifth parameter is disabled in SAFE MODE. in /home/free/ic.cz/m/manfred/root/www/sendobj.php on line 9
Alphard
Profil
sorry, jen jsem escapoval, zbytek jsem neřešil :-) mail nemá 5 parametrů

$extra = "From: $mail Reply-To: $mail\n";
$extra .= "Content-Type: text/html; charset = "Windows-1250" Content-Transfer-Encoding: 8bit\n"
mail ($to, $subject, $mess, $extra);

PS: Content-Transfer-Encoding nemám zkušenosti, musíš věřit Rellikovi :-)
llook
Profil
1) Data z formuláře odesílá prohlížeč skriptu ve stejném kódování, jako má stránka s formulářem. Takže té stránce taky nastav kódování.
2) Určení kódování samotnému mailu, jak bylo zmíněno a předmět se ještě zvlášť kóduje, protože není součástí těla zprávy. Už to tu bylo x-krát řešený, zkus hledat.
Vavroch
Profil *
Takže máš na mysli napsat to do head?

Nějak takhle?

<?php

$to = "ASSASIN@seznam.cz";
$extra = "From: $mail Reply-To: $mail ";
$extra .= "Content-Type: text/html; charset = "Windows-1250" Content-Transfer-Encoding: 8bit";
$subject = "Vzkaz od ".$name."";
$mess = "Jméno: ".$name." Email: ".$mail." Telefon: ".$telefon." Mám zájem o: ".$te." Zpráva : ".$message." Původní web: ".$web."";

mail ($to, $subject, $mess, $extra);

?>
<html><head>
<meta http-equiv="Refresh" content="text/html;URL=kontakty.html; charset=UTF-8"/>
</head></html>
Vavroch
Profil *
Tak jsem hledal v ostatních příspěvcích a zjistil jsem že to bude větší problém než jsem předpokládal.Navíc po poslední změně kodu mi zmizelov došlém mailu řádkování,takže se navracím k původnímu kodu a prosím pokud možno a nějaké funkční řešení.

<?php

$to = "ASSASIN@seznam.cz";
$extra = "From: $mail Reply-To: $mail ";
$subject = "Vzkaz od ".$name."";
$mess = "Jméno: ".$name." Email: ".$mail." Telefon: ".$Telefon." Web: ".$web." Mám zájem o: ".$te." Zpráva: ".$message."";

mail ($to, $subject, $mess, $extra);

?>
<html><head>
<META HTTP-EQUIV="Refresh" CONTENT="0;URL=kontakty.html">
</head></html>
Thrasher
Profil *
S tím zmizelým řádkováním... mě pomohlo toto: $extra .= "Content-Type: text/plain; charset = "Windows-1250";
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0