Autor Zpráva
ato3
Profil
Vkládal jsem do několika stránek pomocí PHP include() jeden soubor left.php... no ale nezobrazovaly se mi české znaky u toho co jsem vložil, přitom v celé stránce se zobrazovaly v pohodě. Tak jsem do souboru left.php vložil charset a nahrál to na server, najednou znaky fungovaly, tak jsem zkusil charset odstanit zase a znaky fungovaly stále.. od té doby jsem soubor několikrát promazal, ale stále fungují české znaky. Zkoušel jsem i na jiných PC. Nevíte jak je to možné, tak najednou?:-)
tiso
Profil
Prvýkrát si ten súbor mal uložený v nesprávnom (inom ako ostatné súbory) kódovaní... To je celé, charset nehrá rolu, ten má význam iba pri zobrazení uloženej stránky z disku...
ato3
Profil
tiso
no já tam nemám žádné kodovaní nastavené, ani jsem neměl... prostě pár html a PHP znaků.. nějaký ten text. Žádné meta tagy. Ten charset jsem myslel kodovani. Proste iso-8859-2.
tiso
Profil
ato3
Máš, len to nevieš... Každý súbor ktorý uložíš má svoj obsah kódovaný v nejakom kódovaní...
ato3
Profil
tiso
aha, děkuji za vysvětlení
Miloš
Profil
ato3 no já tam nemám žádné kodovaní nastavené, ani jsem neměl…
tiso Máš, len to nevieš...
K tomu bych pro ato3 rád doplnil: Každé písmeno má svoje pořadové číslo, pod kterým ho počítač pozná. A tomu se říká kódování. Má-li se zobrazit například znak číslo 92, ukáže se zpětné lomítko, znak číslo 64 je zavináč… Zatímco u prvních 127 znaků panuje shoda, u dalších už nastává babylonské zmatení. Každá kódová stránka má pod těmi čísly různě jiné znaky. Více najdeš na wikipedii
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0