Autor Zpráva
Honzass
Profil
Mám databázi v MySQL s pěti atributy „ulice“, „dum“, „obyvatel“, „fotka“ a „adresa“. Dále mám internetové stránky na vyhledávání ulic domů a obyvatel. No a nyní potřebuji, aby, když vyberu jednu ulici, se mi na stránce automaticky vypsaly všechny domy a obyvatelé tímto způsobem:

------------------------
ULICE2
------------------------
dum1
obyv1
obyv2
obyv3
dum2
obyv4
obyv5...
------------------------

Navíc bych potřeboval, aby záznamy obyv1 až obyv5 byly interaktivní, tedy aby se po kliknutí na tento záznam (např obyv2) zobrazil formulář pro tohoto obyvatele (fotka a adresa)

databáze vypadá takto:

ulice2 dum1 obyv1 fotka1 adresa1
ulice2 dum1 obyv2 fotka2 adresa2
ulice2 dum1 obyv3 fotka3 adresa3
ulice2 dum2 obyv4 fotka4 adresa4
ulice2 dum2 obyv5 fotka5 adresa5
...

Předem dík za odpověď
Honza

ps: v tomhle směru jsem spíše začátečník a proto bych uvítal jakoukoliv pomoc nebo alespoň doporučení na nějaké stránky
Hugo
Profil
Podivej se na www.linuxsoft.cz. Tam je serial o PHP a je tam i uvod do PHP/MySQL. Jinak by bylo dobre lepe specifikovat dotaz.
23k
Profil *
asi mysli pripojeni k db, vyber db... nacteni dat do pole a vypis v cyklu.
Ale to ti nikdo psat nebude jelikoz je to v kazde PHP knizce a na spouste webu.

HLEDEJ a nebud linej
Hugo
Profil
Ale nenapsal ani o jakou db jde (pravdepodobne MySQL, ale ..) a ani jestli ma 1 tabulku nebo vic atd.
23k
Profil *
No jasne ale predpoklada se , ze to bude MySQL. Ono vlastne vesmes veskere dotazy jsou na MySQL, navic dle toho ze je to zacatecnik a neumi si sam nic najit, tezko bude studovat treba ORACLE bo FIREBIRD ;)
Honza Hučín
Profil
Poznámka moderátora: dvě témata jsem sloučil do jednoho.
23k
Profil
je to videt ale trosku nesmyslne :>
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0