Autor Zpráva
haldy
Profil
Z textového editoru se mi zapíše text do proměný $nejaky_nazev která je v souboru zpracovani.php. Potřebuji aby se mi text z proměné $nejaky_nazev zapsal do textového souboru news.txt.

zpracovani.php
<?php
echo $nejaky_nazev;
$fp = fopen ("news.txt", "r+");
?>

news.txt
<?php
rewind($fp);
fputs($fp, $nejaky_nazev);
?>

V čem je chyba...........prosím poradte
Wan-To
Profil *
Soubor musí před zápisem existovat.
Marty
Profil
No pokud jsem to dobře pochopil tak by ti mohlo pomoct, když to napíšeš nějak takhle:
zpracovani.php

<?php
echo $nejaky_nazev;
$fp = fopen ("news.txt", "r+");
fwrite($fp, $nejaky_nazev);
fclose($fp);
?>

v souboru news.txt pak nebude nic, ale tento soubor musí existovat
Hugo
Profil
Nebo to muzes napsat takto
<?php

echo $nejaky_nazev;

$fp = fopen ("news.txt", "w");

fwrite($fp, $nejaky_nazev);

fclose($fp);

?>
a muzes zapisovat i do souboru, ktery neexistuje, prip muzes pouzit podminku
<?php

echo $nejaky_nazev;

if (!File_Exists ('news.txt')) $fp = fopen ("news.txt", "w");
else $fp = fopen ("news.txt", "r+");
fwrite($fp, $nejaky_nazev);

fclose($fp);

?>
haldy
Profil
To Marty:
hlasi mi to chbu
Warning: fopen(news.txt): failed to open stream: Permission denied in c:\web2\www.zdarskypruvodce.cz\zdarskypruvodce_cz_phprs\2\edit\zpracuj .php on line 12

Warning: fwrite(): supplied argument is not a valid stream resource in c:\web2\www.zdarskypruvodce.cz\zdarskypruvodce_cz_phprs\2\edit\zpracuj .php on line 13

Warning: fclose(): supplied argument is not a valid stream resource in c:\web2\www.zdarskypruvodce.cz\zdarskypruvodce_cz_phprs\2\edit\zpracuj .php on line 14
Hugo
Profil
haldy

Skript musi mit povolene do toho souboru zapisovat. Musis upravit prava pro uzivatele nobody (nekdy to muze byt jine jmeno).
haldy
Profil
Jak se to dělá
Hugo
Profil
Jde to napr. pomoci FTP klienta, najdi polozku atributy (vlastnosti souboru). Pokud jde o linuxovy server a mas pristup pres telnet tak muzes pouzit prikaz chmod (manual otevres pomoci "man chmod")
Wan-To
Profil *
Jaký používáš server? Když jsem měl PHP na IIS, do souborů mi nešlo zapisovat, navíc to nešlo nijak opravit. Nainstaloval jsem si Apache...
haldy
Profil
Hugo
atributy tam mam zaškrklé čtení, zápis pro svět (Windows)

Hlásí to pořád chbu - nejde proste otevřít (news.txt)
Hugo
Profil
A na jakem to je teda serveru. Jestli je to IIS, tak to bude asi stejny problem jak popisuje Wan-To.
haldy
Profil
Já taky používám IIS, jde to nějak obejít
Hugo
Profil
Jde, pouzivanim Apache serveru
haldy
Profil
To je dost složite nainstalovat ne. Jde to nějak jinak.... :)
Leo
Profil
"To je dost složite nainstalovat ne. Jde to nějak jinak.... :)"

Ani ne, hlavni komplikaci pri tom byva nainstalovany a spusteny IIS, jinak zakladni instalace Apache je jednoducha. Leo
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0