Autor Zpráva
Kekso
Profil *
U slovenskej web-hostingovej spolocnosti T-COM ma moj zakaznik zriadenu stranku. Mam mu na nu vytvorit redakcny system s moznostou dohravat subory a obrazky prihlaseneho uzivatela priamo na stranke. Nefunguje mi to, pretoze na adresary, kde chcem nahravat subory tymto sposobom, mozem nastavit max. atributy 775 a 777 mi nejde, pretoze T-COM ma zapnuty safe-mode.

Volal som tam 6 krat a posielal som 2 e-maily, aby mi to rucne prepli - 1x stratili moj email, 2x sa na moju poziadavku zabudlo a 3x mi tvrdili, ze to nie je potrebne, aby tam bol atribut 777 a nechapu, na co ho tam chcem, aj ked som im to jasne napisal.

Som blbec ja a da sa to urobit inac, alebo su blbci oni a treba ich priskrtit a vysvetlit im, ako sa veci maju?
krteczek
Profil
Toto je na změnu hostingu pro jeho vlastní nemohoucnost,
ty atributy nastavuješ přes ftp?
Jinak u safemodu mužeš nahrávat jen do zanořených adresářů vůči aktualnímu scriptu.
krteczek
Kekso
Profil
>>>> ty atributy nastavuješ přes ftp?
skusal som cez FTP, cez PHP, cez rozne FTP programy a nic nezabralo

>>>>Jinak u safemodu mužeš nahrávat jen do zanořených adresářů vůči aktualnímu scriptu
to som nevedel, vdaka za info - ale aj tak mi to pre tento pripad nepomoze, kym mi to neprepnu na 777
krteczek
Profil
a jde nastavit chmod pomocí ftp funkce? ftp_chmod je až od php5. Pro php4 použij ftp_site s příkazem CHMOD, viz manual.
kekso
Profil *
jde nastavit chmod pomocí ftp funkce? ftp_chmod je až od php5. Pro php4 použij ftp_site s příkazem CHMOD, viz manual.

pomocou ftp funkcie to nejde
T-COM ma este stale php3, takze pouzivam CHMOD a skusal som si pomost aj s umask a nepomohlo nic
nightfish
Profil
kekso
T-COM ma este stale php3
jestli je to pravda, tak od nich zmiz co nejdříve to půjde...
kekso
Profil *
jestli je to pravda, tak od nich zmiz co nejdříve to půjde...

zial je to pravda a zial skutocne sa s nimi neda komunikovat a zial ja u nich webpriestor nemam ale firma, ktora chce, aby som im tam urobil stranku.... nemam na vyber - musim to tam urobit, aj keby sa co malo diat
nightfish
Profil
zial ja u nich webpriestor nemam ale firma, ktora chce, aby som im tam urobil stranku.... nemam na vyber - musim to tam urobit, aj keby sa co malo diat
tak to hodně štěstí... já bych zkusil firmě vysvětlit, v čem je problém (PHP3 je hodně zastaralé, bezpečnost nic moc) a dal jim ultimátum
buď změní hosting a nebo si najdou někoho jiného
pakliže firma nemá nějaký objektivní důvod, proč zrovna ten konkrétní hosting, tak se podvolí...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0