Autor Zpráva
strygomil
Profil *
Zdravím.

Mám takýto problém...mám index.php ktory tvori telo celej stranky, je rozdeleny na dva ramy(teda pouzity frameset v html) v jednom je menu s odkazmi v druhom rame sa odkazy maju otvarat. Problem je v tom ze neviem ako mam zadat tomu druhemu ramu do src aby sa jeho hodnota menila v zavislosti na tom na ktory z odkazov bolo kliknute....totiz takto mam mam dane napriklad "info.php" kliknem ja jeden z odkazov ktory ma target do toho druheho ramu, ten sa otvori ale ked dam refresh ide to naspat na info.php...skusal som do src dat hodnotu $_SERVER['PHP_SELF'] to mi tam hodilo index.php. Takze potreboval by som nejaku premennu ktora by citala adresu ramu....za odpoved vopred diky..
tiso
Profil
Načo používaš rámce spolu s PHP? Čo Ti bráni vyhnúť sa im a stránku poskladať pomocou include cez PHP?
strygomil
Profil *
Absolutne nic mi v tom nebrani a aj som to tak zacal robit.....kazdopadne aj tak by ma to dost zaujimalo....
Tin
Profil

...
<frame src="<? echo $s ?>">
...

nefunguje?
Odkaz by musel být ve tvaru index.php?s=info
Nejsem si 100% jistý syntaxí a taky to bude chtět tu proměnou načítat pomocí GET
Joker
Profil
strygomil
(edit: Tin navrhl lepší řešení)

Každopádně je to ale drbání se levou rukou za pravým uchem, lepší by IMHO bylo se na rámy vybodnout a udělat to čistě v PHP.
Nakonec to vyžaduje jen minimum práce, vpodstatě akorát odstranit z těch rámů HTML hlavičky a vkládat je přes include.
Rellik
Profil
strygomil
Udelej to radeji bez ramu.... http://firstpage.wz.cz/?page=zacatek ;)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0