Autor Zpráva
Hugoman
Profil *
Kto vie pomoct, ak potrebujem yobrayit linkovatelen aktivne menu s Kategorami a podkategoriami, ak klikne niekto na kategoriu zobrazi sa to iste menu s podkategoriami, ked na inu kategoriu, tato kategoria sa skryje a zobrazy zasa len vystup tej danej "kliknutej" kategorie. V pociatocnej podobe by mali byt viditelne len kategorie.

V MySQL... KatID, Nazov_kat, subid
=== subid ukazuje na nadradeny prvok
staci mi zobrazovat v takejto hierarchii, len 2-urovnove.. uuuplne staci :)

<ul>
<li>Kategoria</li>
<li>Kategoria</li>
<ul>
<li>Podkategoria</li>
</ul>
<li>Kategoria</li>
</ul>

-- nejake tutorialy som uz nasiel, ale je z toho strasne malo. Bol by som velmi vdacny, dakujem vopred za vyriesenie, alebo aspon za naznak riesenia ;)
tiso
Profil
spávne to má byť:
<ul>
<li>Kategoria</li>
<li>Kategoria
<ul>
<li>Podkategoria</li>
</ul></li>
<li>Kategoria</li>
</ul>
Hugoman
Profil
spávne to má byť:...
nejde o to, moze to byt aj bez ukoncovacich li tagov pokial ja viem, ale ide o to ako to zobrazit z databazy a prechadzat tym php kodom.. :(
tiso
Profil
Hugoman viem že nejde, ale mal si tam chybu...
čo sa týka toho výpisu tak ja používam inú štruktúru - node/parent_node/level kde si nody očíslujem hierarchicky ako časti dokumentu vo worde: 1., 1.1., 1.2., 1.2.1., ostatné 2 stĺpce stačí dopočítať z tohto jedného, sú tam preto aby sa s tým lepšie pracovalo...
pmasarik
Profil
http://www.sitepoint.com/forums/showthread.php?t=215857
Odporúčam prečítať a pochopiť tento text, ktorý pojednáva o tom ako zapisovať a vyťahovať údaje do stromovej štruktúry.
Mám to odskúšané a funguje to perfektne.
Hugoman
Profil
Dik moc, urcite to presprtam do poslednej bodky ;)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0