Autor Zpráva
Miškin
Profil
Zajímalo by mě jestli existuje nějáký vizuální program na SQL budu dělat databázi a nechce si mi to dělat přes myphp nebo tak něco. Díky
Leo
Profil
Co je to vizualni program na SQL? Co to jako ma delat? Leo
Honza Hučín
Profil
Existuje, jmenuje se MS Access :-)
thingwath
Profil
Access samozřejmě, beta OpenOffice.org 2 má taky cos na databáze, Accessu sice ještě relativně vzdálené, ale už použitelné :-) Pro návrh databáze je pak docela dobré třeba i toto: http://www.fabforce.net/dbdesigner4/
Miškin
Profil
To chcete říct, že když databázi udělám v Accessu tak jde exportovat do mysql? Pro ovládání pomocí php a umístění na web?
Miškin
Profil
teda jde mi spíš o vkládání dat aby to pro mě bylo pohodlnější.. Tím pádem jsem myslel něco co se napojí na databázi na serveru a pracuje sní..
Peter
Profil *
To chcete říct, že když databázi udělám v Accessu tak jde exportovat do mysql?

Je to mozne cez "Datové zdroje (ODBC)", ale je to dost obmedzene. (datove typy a podobne ...)

Pro ovládání pomocí php a umístění na web?

Cez ODBC sa pripojis na hociaky server(ak ma otvoreny port), aj na druhom konci sveta :-) aj s Accessom.
Leo
Profil
Na vetsine databazovych serveru neni povoleny pristup odjinud, takze nakonec vam nezbude nez pouzit neco nainstalovaneho na webserveru tehoz webhostingu - napr. phpmyadmin, Leo
Miškin
Profil
Leo:
To jsem přesně nechtěl slyšet :)
Leo
Profil
"To jsem přesně nechtěl slyšet :)"

Ale je to tak. Malokdo vam povoli pristupovat do databaze z vaseho lokalniho pc, maximalne obcas nekdo z pevne IP adresy. Jinak pro pc je skvely MySQL Front, ale upravovat se s nim vzdalena databaze prave z techto duvodu neda. Ovsem muzete mit lokalni kopii a tu pak exportovat / importovat (import v phpmyadmin uz tolik neboli :-), Leo
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0