Autor Zpráva
Jack Finger
Profil
ahoj,
mám problém s fpdf:


<?php
require("fpdf.php");
require(DATA_FILE);

$pdf=new FPDF();
$pdf->AddFont('Times');
$pdf->AddPage();
$pdf->SetFont('Times');

$result = mysql_query("SELECT * FROM table") or die("died");
while($row = mysql_fetch_array($row)){
$pdf->Cell(120,8, iconv("UTF-8", "ISO-8859-2", $zaznam["obec"]),1);
$pdf->Cell(20,8, iconv("UTF-8", "ISO-8859-2", $zaznam["psc"]),1,1,'R');
}

$pdf->Output();
?>


hlásí mi to: FPDF error: Could not include font definition file

tato hláška se podle souboru fpdf.php zobrazuje, když není zadána proměnná $name, jenže ta se definuje sama. neví někdo v čem je problém? děkuji Jack F.
Yrrah
Profil *
Tak předně vůbec netuším, co máš v proměnné $name, když v té ukázce kódu vůbec není.

A další věc - proč se nepodíváš do manuálu k FPDF? Není to rychlejší než čekat, až ti někdo odpoví?

Fontům je tam věnována speciální část. Dokonce je tam i postup, jak si font pro FPDF vytvořit - to bude zřejmě ten problém, chybí ti *.php definice fontu Times.
Jack Finger
Profil
Tak předně vůbec netuším, co máš v proměnné $name, když v té ukázce kódu vůbec není.

proměnná $name může být buď defaultně "doc.pdf" (nastavená sama), nebo ve funkci output() je jako první parametr. zkoušel sem ji tam dát i nedát, nic nepomhlo.

A další věc - proč se nepodíváš do manuálu k FPDF? Není to rychlejší než čekat, až ti někdo odpoví?

v manuálu jsem tohle nenašel. jinak bych sem nepsal.

Fontům je tam věnována speciální část. Dokonce je tam i postup, jak si font pro FPDF vytvořit - to bude zřejmě ten problém, chybí ti *.php definice fontu Times.

až zas tak blbej nejsem. "odkaz" na písmo bych měl mít nastavený správně. když tam není times.php, tak to nevadí, to se doplní samo. zkoušel jsem to i s times.php ale stejně nic.

nezažil to už někdo?
Yrrah
Profil
A co tohle?
http://www.fpdf.org/en/tutorial/tuto7.htm

Problém bude v nastavení cesty k tomu souboru s fontem, viz
http://www.fpdf.org/en/doc/addfont.htm
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0