Autor Zpráva
MeGaBiTe
Profil *
Zdravím,
chcel by som radu nad mojou víziou. Myslím, že v php by to šlo, ale ja ako začiatočník niečo také neurobím.
O čo ide?
Takže, chcel by som, aby sa dajme tomu cez moju stránku dala spustit nejaká aplikácia (webová, alebo softwareová). V momente, keď sa kliknem na odkaz zapne sa počítadlo (nejaké stopky) a keď ten program/aplikáciu vypnem, počítadlo zastaví a uloží si "nazbieraný" čas, ku ktorému po ďalšom spustení aplikácie/programu opäť pripočíta ďalší. Také počítadlo mám na mysli.
Ďakujem za akékoľvek rady...
quinux
Profil
MeGaBiTe
Pravděpodobně chceš sledovat jak dlouho byli uživatelé na jednotlivých stránkách. Tohle umí počítat statistiky (např. http://www.minebot.cz určitě). Asi to nebude úplně přesné, ale mohlo by to stačit. ;o)
MeGaBiTe
Profil *
Skôr som myslel webovu nenasilnu konkurenciu pre xfire ;).
Joker
Profil
V momente, keď sa kliknem na odkaz zapne sa počítadlo (nejaké stopky) a keď ten program/aplikáciu vypnem, počítadlo zastaví a uloží si "nazbieraný" čas, ku ktorému po ďalšom spustení aplikácie/programu opäť pripočíta ďalší
Na tohle nejsou potřeba "běžící" stopky, stačí prostě uložit čas kliknutí a čas ukončení práce a spočítat rozdíl ;)

Udělat by to šlo, akorát by se PHP muselo nějak dozvědět, kdy uživatel přestal s aplikací pracovat.
MeGaBiTe
Profil *
Noo, tak by to slo. S tym ukončením, to by muselo fungovať normalne ako klasice počitadlo ľudí online. Keď zavrú stránku, počítadlo ich prestane evidovať, takže by tam musela byť nejaka podmienka "if end then stop". Joker, vedel by si niečo také napísať.
MeGaBiTe
Profil *
Helfne mi teda niekto?
Joker
Profil
ako klasice počitadlo ľudí online. Keď zavrú stránku, počítadlo ich prestane evidovať
Jenže počítadlo online lidí takhle nefunguje.
"Online ukazatel" obvykle funguje tak, že zobrazuje jako "online" lidi, kteří během například pěti minut načetli nějakou stránku na webu. To znamená, že při každém načtení stránky se u příslušného člověka aktualizuje čas posledního načtení a jako online se zobrazují lidi, u kterých je ten čas větší než aktuální čas mínus něco.
Když je to nastavené třeba na pět minut a někdo si otevře třeba delší článek a čtvrt hodiny ho čte, po pěti minutách přestane být na webu vidět jako online, ačkoliv má pořád stránku v prohlížeči otevřenou.
A naopak když někdo načte novou stránku a pak hned zavře prohlížeč, bude ještě 5 minut vidět jako online, ačkoliv stránku už otevřenou nemá.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0