Autor Zpráva
motly
Profil *
Už mi to asi nemyslí, ale chtěl bych to mít dneska za sebou tak proto se zeptám. Ve fóru chci aby se mi zobrazovalo počet odeslaných příspěvků uživatele. Udělal jsem to tak že při každým odeslání zprávy se ve sloupci pocetprispevku zvýčí hodnota o 1 a pak to doluju z databáze. Problém je, že neumím sestavit podmínku. Abych vysvětlil tak teď mám podmínku SELECTu z databáze LOGIN = $_SESSION[login]; což je samozřejmě blbost, jelikož se počet příspěvků bude zobrazovat podle přihlášeného uživatele. Otáznka zní, co bych měl dát za podmínku, aby u každý zprávy ukazovalo správný počet odeslaných příspěvků určitého uživatele. Děkuju
Casero
Profil
motly
Moc tomu nejde rozumnět. Ty chceš, aby každý uživatel viděl kolik příspěvků mají ostatní uživatelé???
A proč po každém příspěvku přičítat??..Co takhle jen vybrat počet příspěvku, kde je odesilatelem ten uživatel?
Kajman_
Profil *
select p.*, u.jmeno, u.pocetprispevku from prispevky p left join uzivatele u on p.login=u.login
motly
Profil *
Kajman_

hmm...výborně...zkusím...kdyžtak se pak zeptám..díky
motly
Profil *
mno nějak se mi to nedaří vytvořit..můžeš ten dotaz rozebrat?
nightfish
Profil
select p.*, u.jmeno, u.pocetprispevku from prispevky p left join uzivatele u on p.login=u.login
vyber všechny sloupce z tabulky prispevky a jmeno a pocet prispevku z tabulky uzivatele, kde propojeni techto dvou tabulek je pres sloupec login obou tabulek
motly
Profil *
pochopil jsem to takhle..ale nefunguje mi to


select * from guestbook, login from uzivatele left join uzivatele on guestbook.login = uzivatele.login;


mno a pokud dám mysql_num_rows na tenhle select vypočítá mi počet poslaných příspěvků určitému uživateli?
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0