Autor Zpráva
trif
Profil *
prosim vas ako mam urobit aby navstevnik dajme tomu chatu vlozil svoju fotku do profilu, ze vraj to ide nejako cez odkazy ktore sa vkladaju do db, mozte mi to niekto vysvetlit akym sposobom to funguje?dakujem
llook
Profil
Dá se to dvěma způsoby:
Buďto ukládat ten obrázek do databáze do nějakého pole typu BLOB. Pak se musí ještě nějak vyřešit získávání obrázku z databáze a zobrazení.
Nebo ukládat obrázky normálně na disk jako soubory a do databáze si uložit pouze adresu obrázku - kam jsme ho uložili.

Většinou je lepší ten druhý způsob. Prostě si na serveru vytvoříš složku pro obrázky, nastavíš jí práva tak, aby do ní server mohl zapisovat, a když ověřený uživatel uploaduje avatara, tak ho přesuneš do té složky a do databáze si uložíš jenom informaci o tom, že jsi ten obrázek uložil.
23k
Profil
Presne jak rika Ilook.

Btw Ilooku mam dotazik. Pokud se bude uploadovat dejme tomu nekolik obrazku ci nekolik desitek obrazku denne je nesmysl mit vse v jednom adresari.

Ja bych to chtel mit tak ze obrazky zacinajici na A ( abc.gif) poputuji do IMG/A, na B -> IMG/B ...


proste takoveto rozcleneni. Nicmene me nejak nenapada jak to provest.
MOzna pres regularni vyrazy, nebo fci SUBSTR(); vytahnout si ono prvni pismenko, ulozit treba do session a pomoci te session vytvorit ADRESAR s prislusnym jmenem.

Nema nekdo nejaky lepsi napad?
trif
Profil *
dik look , dobre si to popisal , len nevies nejaknavod na to, hladam to na nete a nemozem to najst.Tak som si mylsel ze to nejako bude, obrazkom a ukladanim obrazkov v datab. sa venuju vsade prilis malo a pritom to je velmi dolezita vec, a aj v tejto diskusii, ledia kladu niektore hlupe otazky ktore su zodpovedane uz vela krat.Aj 23k ma pravdu ze by to trebalo nejako delit, ale ako???? dok moc
llook
Profil
23k
První písmeno jakéhokoli řetězce zjistíš $retezec[0]. S vytvářením adresářů (mkdir) jsou velké problémy v safe modu, takže bych se tomu vyhnul.
Nebo to udělat podobně jako cache v ADOdb - pokud je safe mode, všechno jde do jednoho adresáře, jinak se vytváří podadresáře podle začátku názvu souboru.
23k
Profil
Diky za cennou informaci, o tom $retezec[CISLO_POLE] takhle ROVNOU sem vubec nevedel!

Ja si proste vytvorim rucne adresare A-Z (2min me nezabijou) a pak si zjistim jak rikas pres 0te pole nazvu obrazku jeho ZARAZENI ... diky ;-)
juneau
Profil
rucni tvorba adresaru aneb pracovat dve minuty, nez hodinu vymyslet script :) obcas bych takhle potreboval nakopnout :)

jinak restrikce safemodu ohledne tvorby adresaru lze jednoduse obejit volanim ftp funkci v php, nekde drive jsem pastoval asi 20 radek kodu. s nim jsem zatim zadny problem nemel. a jeste se hodi trivialni osestreni if ($ip = 127.0.0.1) ... mkdir()... else ... ftp fce
23k
Profil
nemelo by to byt takto ?? if ($ip = "127.0.0.1")

zrovna vcera jsem si zkousel na localu hrat co se zobrazi jen me a co uzivatelum kterym neco na localu ukazuji a musi to byt v "" ;)
juneau
Profil
ja to psal jen schematicky, aby byla predstava... dokonce tam mam mnohem drsnejsi chybu, museji tam byt dve "rovna se" -> == "127.0.0.1" ... s tim jednim je to obvykla chyba, kdy je podminka neustale vyhodnocovana jako TRUE at delas, co delas... aby ne, vyhodnocuje, zda se podarilo promenne $ip priradit hodnotu "127.0.0.1" ... jeste aby se tohle nepovedlo :)

V uvozovkach musi byt vsechny retezce (slova, vety, pismena), obejdou se bez toho jen cisla.
23k
Profil
JJ ja vim a ja to po tobe taky dokonale "opsal" ;) ale tohle se mi diky bohu nestava, davam si na to bacha.
juneau
Profil
no stejne, stredniky rulezzz :)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0