Autor Zpráva
Kajda
Profil *
...od Luboslava Lacka ... znáte to někdo? je to dobrá kniha? V PHP jsem schopnej udělat nějaké základy, ale trochu mi nejdou objekty. Nemyslím jako deklarovat třídu a vytvořit objekt a vyvolat jeho metodu, ale tak nějak ukuchtit celý web dohromady. Někdy mi přijde zbytečné deklarovat třídu formulář s mnoha metodami a vlastnostmi, když do webu ho můžu napsat 5 řádky... a tak si říkám, že asi dělám něco špatně :)
Nepište mi, že v tom případě tedy objektové programování asi nepotřebuju. Chci se to naučit a hledám nějaké zdrojáky, ze kterých bych odkoukal nějaký směr, kterým se mám ubírat :) .... to byl úvod, co?
Takže máte někdo tu knihu? Doporučíte?
Kajda
roberta
Profil
Kajda
v prvom rade si treba uvedomiť, že na učenie OOP nepotrebuješ žiadne PHP. totiž PHP ani nie je plne objektovo orientované (a podľa môjho názoru ani tak skoro nebude), takže je to skôr na príťaž. a učiť sa OOP zo zdrojákov je tiež blbosť. radšej študuj techniky OOP z nejakej knižky/internetu, poprípade sa prihlás na školenie ( v CZ máte celkom dobré u p. Kravala http://www.objects.cz/ ) a potom si zvoľ nejaký objektovo orientovaný jazyk (C++, C#, VB, ...) a v ňom implementuj, to čo si si naštudoval
Kajda
Profil *
No to máš zčásti určitě pravdu. Já chci ale dělat v PHP. Tak nějak mi to přijde nejpoužitelnější (pro mě). Můžeš si udělat nějakou aplikaci v C++, ale těžko někoho "donutíš" :), aby ji používal (pokud neprogramuješ profi). Ale takový web může fungovat jako pole působnosti i pro amatéra. Tolik jen k otázce, proč PHP.

No a proč objektově? Myslím, že pokud se to má dělat pořádně, tak jedině v objektech. Navíc, pokud bych chtěl zkusit implementovat MVC architekturu, tak asi taky v objektech.

Jenom nevím, jestli se to dělá OPRAVDU takhle:

<?php
class Form{
public function __construct(){
echo "<form method='get'>";
echo ".....atd....
}
}
?>

$formular = new Form()
jonge
Profil
Kajda
Tu knížku mám, je dobrá, můžu doporučit. Ale o OOP tam toho moc není, víc je toho třeba na intervalu.
Kajda
Profil *
jonge
díky za info. tak tedy nic pro mě. :(
K.
Joker
Profil
potom si zvoľ nejaký objektovo orientovaný jazyk (C++, C#, VB, ...)
Hehe, když jsem byl ještě na VŠ, náš přednášející na objektové programování razil heslo, že jediný skutečně objektový programovací jazyk je Smalltalk :-)
Kajda
Profil *
Joker
no, to už ale není moc k tématu, spíš tak joke, ne?
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0