Autor Zpráva
mailo3
Profil *
Zdravim, dve veci potrebujem prediskutovat.
Ako je najlepsie menit menu na eshope? chcem mat select, z ktoreho si navstevnik vybere euro, kc alebo skk. vzdy sa zobrazi iba jedna mena, mam to urobit cez sessions? viete mi poradit aky je najoptimalnejsi sposob?

a dalsia vec, ako spravit nakupovanie pre nahodneho zakaznika - neregistrovaneho, neprihlaseneho. ako mam rozdelovat v nakupnom kosiku, ktore veci si objednal?

vdaka
Peter p360t Kováč
Profil
selectom, len ja by som to do session nedával, stačí obyčajná cookie. ak si niekto raz zmení menu, tak to daj do cookie a vždy mu tú menu ponúkaj ako predvolenú...

a to nakupovanie náhodného tiež cez cookie, len ho musíš dobre identifikovať.
ronnie
Profil
Použij cookie nejlépe zakódovanou přes mcrypt.
mailo3
Profil *
keby som pouzil pre nakupovanie neprihlaseneho jeho IP? moze byt?
Peter p360t Kováč
Profil
Peter p360t Kováč
nightfish
Profil
a dalsia vec, ako spravit nakupovanie pre nahodneho zakaznika - neregistrovaneho, neprihlaseneho. ako mam rozdelovat v nakupnom kosiku, ktore veci si objednal?
vesměs nevidím žádný rozdíl oproti uživateli, který je zaregistrovaný a přihlášený - informace o košíku uložíš do session
a v "pokladně" buď vyplníš informace o uživateli (v případě, že je přihlášen) a nebo zobrazíš formulář pro zadání informací (jméno, adresa, ...)
HGD
Profil
newim, já bych tu změnu měny asi rači zapisoval do DB, protože cookies nemusí bejt vždy zapnutý.
Ni7R0
Profil
HGD
V dnešní době počítat s tím, že cookies nemusejí být vždy zapnuté, mi připadá stejně ulítlé, jako počítat s vypnutým CSS. Není problém zakázat jen 3rd party cookies a pokud je někdo natolik paranoidní, že nepovolí cookies vůbec žádné, má potom smůlu.

mailo3
Nákupní košík řešený přes sessions je mi asi nejvíce sympatický, řešení přes cookies řadím na druhé místo (proč s každým requestem na server posílat hromadu položek v košíku, dekryptovat je a parsovat?). Praktickou ukázku najdete na php.vrana.cz.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0