Autor Zpráva
kvoky
Profil *
Čus,
potřeboval bych dvě věci nějakým cyklem načíst do gd knihovny fotky a upravit je. Ty fotky by byli všechny v jedný složce a ten script by byl zase někde jinde protože ty složky budou znamenat galerie. A to je muj druhej problem. Chtěl bych je pojmenovat nějak srozumitelně aby se v tom uživatel vyznal a tak sem si rikal ze bych menil nazvy na třeba zeleny-mliko-je-hnusny jako to dělaj v těch redakčních systémech. Na to je nějaká funkce nebo něco takovýho...?

takže 1) Jak načíst cyklem obsah složky

a za 2) Jak přejmenovávat názvy do výše uvedenyho stylu...

Díky všem!
kvoky
Profil *
...
nightfish
Profil
následující jsou PHP funkce (více info v manuálu)
ad 1) opendir, readdir, closedir
ad 2) rename
kvoky
Profil *
díky za info
kvoky
Profil *
nightfish

hele rename mi to ale jenom přejmenuje, já to potřebuju přejmenovat podle nějakýho stylu - jako v těch redakčních systémech a tak. Díky
tiso
Profil
čože to potrebuješ? daj príklad...
nightfish
Profil
kvoky
jestli ty náhodou nehledáš mod_rewrite...
kvoky
Profil *
Třeba na novinkách:

Lobbisté tlačili kvůli gripenům i na armádní špičky

http://www.novinky.cz/domaci/lobbiste-tlacili-kvuli-gripenum-i-na-arma dni-spicky_110255_kaj7s.html

třeba...
tiso
Profil
článok musí mať nejaký nadpis, tak z neho odstráň diakritiku, medzey a podobne, pridaj id a máš nový názov súboru...
kvoky
Profil *
tiso

no o to mi jde...jak to udelat nejakou funkcí nebo tak něčím...
nightfish
Profil
jak to udelat nejakou funkcí nebo tak něčím...
udělat to nějakou funkcí, kterou si sám naprogramuješ, popřípadě zkopíruješ z nějakého redakčního systému...
kvoky
Profil *
jo dík, asi vim co myslíš.

Já bych to udělal tak že bych celej řetězec projel cyklem a pak dal podminku ze kdyz řetezec == mezera tak by se tam napsala - a podobně i s háčkama.

Já sem jenom myslel, že by k tomu mohla bejt nějaká šikovná funkce už předdefinovaná.
Alphard
Profil
http://cz.php.net/manual/cs/function.strtr.php
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0