Autor Zpráva
buzz
Profil *
dobry den,
chtel jsem se zeptat na jednu drobnost, ale dost podstatnou!

Udelal jsem si na localu kompletni webove stranky v PHP s databazi MySQL! Vsechno jsem delal v kodovani windows-1250...jak stranky tak databazi! Ted jsem si zaridil webhosting a poskytovatel nabizi v phpmyadmin pouze kodovani utf8...a me to ted dela bordel...tam kde je ceska diakritika se mi zobrazuji jine znaky :-( !!!

Muzete mi nekdo prosim vas poradit, jak to co nejefektivneji a co nejlepe vyresit?

Dekuji
T2001
Profil *
moc se mi nezda ze by v phpmyadmin bylo v CS kodovani jen utf-8
buzz
Profil *
No je to presne takhle:
Pri prihlasovani je moznost si vybrat jazyk a tady je moznosti mraky!! I muj potrebny cs-win1250 !! Ale po zalogovani do phpmyadmina je tam nastaven najednou jazyk na cs-utf-8.....a je tam moznost vyberu jen podle jazyku jako je africa, arabie, cesko...apod. ale vsechno je jen a jen v utf-8!!!

Zmakova sada v MySQL je natvrdo nastavena na: UTF-8 Unicode (utf8) !!

Jedine, co si muzu menit je znaková sada připojení k MySQL: a tu muzu dat na cs-win1250!!, ale to nepomaha!!

Takze tak :-(
T2001
Profil *
tak jak to rikas, jsem to este nevidel, ale jestli ti nic jineho nezbyva:

skusil bych skopirovat tabulky z DB a otevrit je v nakem editoru v kerem muzes menit kodovani(pod win je dobrej PS Pad) a zmenit kodovani na to, co ti jede v DB ... jsou to asi 3 kliknutí myší :-) a znovu tam ty tabulky do DB nahrat ...

ja bych to tak udelal ;-)
Yrrah
Profil
buzz
Nerad to říkám, ale nediv se. Když sis vybral tak nedokonalou DB jako je MySQL...
Zdrojáky do UTF převedeš jedndouše, třeba v PsPadu. S tou databází to bude horší. Protože to, co na jiných DB prostě funguje, na MySQL ne. Mluvím právě o kódování a předvodu win1250 do utf.

Zkus ještě nějaké MySQl frontendy, třeba ten přímo od MySQL, anebo třeba SQLyog. Snad ti nějak pomohou s tou konverzí. Jinak ti nezbyde, než si prostě udělat nějakej skriptík, kterej udělá kopii všech tabulek, ale převede je do UTF-8.
Azu
Profil *
To, že na webhostingu jede myphpadmin jen v UTF8 vůbec ničemu nevadí! Doma dáš v myphpadminu exportovat data (stejnak se export provede do utf8) a na hostingu ho jen naimportuješ, žádná věda.

Pokud používáš mysql verze 4.1 a novější, tak ve svých stránkách po spojení s databází nastav v jakém kódování se mají data číst a ukládat
deric
Profil *
Vypada to, ze pouzivas mysql 4.1. Nektere verze mysql vyzaduji nastavit znakovou sadu pro komunikaci takze musis po kazdem pripojeni k db zadat
mysql_query("SET NAMES 'cp1250'")
mirio
Profil
Nebo podobný zápais, jako navrhuje deric, jen trošku rozšířenější:

$sql="SET character_set_connection=utf8";
mysql_query($sql);
$sql="SET character_set_client=utf8";
mysql_query($sql);
$sql="SET character_set_results=utf8";
mysql_query($sql);
$sql="SET character_set_server=utf8";
mysql_query($sql);

Zapsat hned za připojení k DB!
jofo
Profil *
[img][/img][img][/img][img][/img][img][/img][img][/img]
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0