Autor Zpráva
xaladane
Profil *
Potřeboval bych aby se, pokud uživatel zavře okno prohlížeče nebo jinak přeruší skript, automaticky ještě smazal záznam z databáze... zřejmě se to dá vyřešit pomocí register_shutdown_function(), ignore_user_abort(), connection_aborted()... ale nějak se mi to nepodařilo zprovoznit...Můžete mi někdo popsat jak na to? Díky
thingwath
Profil
Tomu bych moc nevěřil. Třeba by bylo lepší udělat dočasnou tabulku?
Leo
Profil
Nechci vam brat iluze, ale zavrenim okna prohlizece se obecne zadny PHP skript neprerusi, ten uz davno dobehl / nejdriv probehne PHP skript na serveru, pak se vysledek posle do prohlizece. Maximalne pokud se posila obsah postupne a uzivatel skutecne provede abort, ale to, co chcete se vam asi osetrit nepovede, Leo
xaladane
Profil *
Nojo, máte pravdu, Leo...
ohledně dočasných tabulek, můžete mi poradit? V manuálu je něco že se vytvoří jenom pro danou session a po ukončení se zruší. Takže by mi to smazalo záznamy i pro ostatní uživatele?
juneau
Profil
temporary table znamena, ze se vytvori prikazem nekdy pri behu scriptu, nahraji se do ni data (resp cokoli jineho z te smecky mysql veci) a pri skonceni php scriptu, kdy dojde ke zruseni spojeni s mysql serverm (stranka je odeslana klientovi, pri dalsim reloadu se obnovi spojeni s mysql serverem, ...), se odstrani. Troufnu si tvrdit, ze do takove tabulky neni mozne nahravat data od jinych uzivatelu, protoze takova tabulka existuje jen nejakou tisicinu sekundy.

docasne tabulky se nerusi tim, ze user odejde z webu nebo zavre prohlizec. ty se zrusi s kazdym odeslanim html do prohlizece.
xaladane
Profil *
V tom případě je pro mě nepoužitelná...chtěl sem mít nějakou centrální tabulku, kam si budu ukládat info o připojených uživatelích - id a SID...ale nevím jakým způsobem pak záznam odstranit pokud uživatel sám nepoužije LOGOUT skript...:( Dělám to na WIN, tak zkusím nějaký klon Cronu pro aspon odstranění po timeoutu ale jinak netuším:(
juneau
Profil
je taky moznost pri kazdem reloadu kontrolovat stari vsech zaznamu a aktualizovat zaznam prihlaseneho cloveka (na aktualni cas)... a take vybirat, zda je tam nejake prihlaseni starsi nez treba 20 minut, a takove povazovat za "ukoncene" a odstranit jej.
xaladane
Profil *
juneau >> díky...Tak nějak jsem to řešil...každý kdo přijde na stránky spustí skript, který promaže tabulku se starými časy + cron dělá totéž v určitých intervalech...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0