« 1 2 »
Autor Zpráva
RiZe
Profil
Trošku jsem předělal navigaci na rozpracovaných stránkách. Přes proměnnou page includuji soubory obsahu, jenže nevím, jak bych měl změnit titulek stránky. Furt tam je Hlavní stránka ( titulek souboru index.php ). Díky.
RiZe
krteczek
Profil
mezi tagy title dáš proměnnou... nějak takhle:


<title><?php echo $nazev_stranky;?></title>

takže už před tím musíš podle nějakého klíče přidávat té proměnné hodnotu
krteczek
Oswald
Profil
Třeba nějak takhle:



$title = array(
'homepage' => 'Hlavní stránka webu',
'kontakt' => 'Kontaktní údaje',
'fotky' => 'Fotogalerie'
);

$page = $_GET['page'];

if( $title[$page] ) echo $title[$page];
else echo $title['homepage'];

Leo
Profil
Podstatny moment je ten, ze includovat pak ovsem musite predtim, nez do stranky vepisete <title>, Leo
Yuhů
Profil
Oswalde, přijde ti elegantní informace o všech titulcích webu udržovat v nějaké knihovně uvnitř PHP pole? Mně ne.

Mně by se líbilo, kdyby se dal titulek nějak definovat až uvnitř té vkládané stránky (souboru). Klidně i PHP zápisem, ale hlavně, ať je to pohromadě s obsahem stránky. Předesílám, že ale řešení neznám (vyjma toho mít všechno v databázi).
Petra
Profil
Já myslím, že ten Oswaldův způsob je dobrý, pokud má web pár stránek. Pokud má web víc než pár stránek, tak to vřele nedoporučuju, odzkoušeno, je to fakt šílený :-)
Martin
Profil
Jaké je tedy ideální řešení?
Leo
Profil
Ja to resim tak, ze stranky generuju svym jednoduchym sablonovacim systemem, ktery ma i prostou spravu souboru, a stranky co se maji generovat mam i s jejich vlastnostmi v databazi (ta se pak po vygenerovani stranek uz nepouziva), Leo
23k
Profil
Pokud ma vice stranek tak to uchovavat v DB .... ja to mam ted tak ze ... mno proste

stranka ma svoje ID, TITULEK, POPIS ..apod. ptakoviny
Oswald
Profil
Yuhů
Je to první jednoduché řešení, které mě napadlo. Pokud by šlo o web s pěti stránkama, tak bych řekl, že je to v pohodě.
Leo
Profil
"stranka ma svoje ID, TITULEK, POPIS ..apod. ptakoviny"

V tech ptakovinach je treba kesovani stranky, opravneni pristupu na stranku, atd. Leo
23k
Profil
vicemene Leo ;)
Leo
Profil
Jinak includovany soubor by mohl zmenit title kdykoliv (tzn. pokud by byl nacteny i doprostred stranky) asi jen v pripade, ze se pouzije output buffering a regularni vyrazy / zapne se output buffering, stranka se vytvori s tim, ze v title je zastupna znacka sablony, pak se includuje obsah stranky s title v nejake promenne, nakonec se nacte obsah bufferu a vymeni title, ale bez predgenerovani stranek bych neco takoveho neprovozoval, Leo
Oswald
Profil
Pokud pomineme databázi, tak by šlo vytvořit si funkci např. htmlHead(), která by měla nepovinné parametry - title apod. Volala by se v každé includované stránce a vypisovala kompletní hlavičku s případnými předanými hodnotami. Určitě to ale taky neni ideální řešení.
Leo
Profil
"Volala by se v každé includované stránce a vypisovala kompletní hlavičku s případnými předanými hodnotami. Určitě to ale taky neni ideální řešení."

Neni problem mit v includovanem souboru promennou, ktera urci title. Problem je, ze includujete vetsinou az pote, co jste znacku title v html kodu uz vypsal, jde o poradi, neco jako vesteni budoucnosti, Leo
23k
Profil
To co napsal Oswald je uplne v pohode reseni, znam cloveka kdy jeho web ma cca 100 stranek a pouziva to s uspechem. http://www.vsbcs.info/
meca
Profil
Co tohle?

ob_start();

// tady se to includuje...

$obsah = ob_get_contents();
ob_end_clean();

... todle vložit úplně nahoru do stránky, a do každý, která se includuje vložit proměnou title, která se vypíše do <title></title> ... a pak tam, kde má bejt ten obsah, tak vypsat proměnou $obsah...

Po pravdě to ani sám moc nechápu, ale funguje to ;)
thingwath
Profil
meca
To sice funguje, ale je to takové ... nesystémové.
meca
Profil
thingwath

... jako jak? :-)
23k
Profil
LOL ;)
thingwath
Profil
meca
Inu, tak :-)
iridium
Profil *
No ono je to cele trochu drbani pres hlavu. Bavime se to o oddeleni prezentacni a aplikacni vrstvy. Tenhle zpusob - tj. jeden zakladni base file a do nej includovane soubory - mi pripada jednak neefektivni a hlavne nebezpecny (je nutne zamezit includovani souboru z jineho serveru atd.). Zkuste to naopak, i to vkladani title bude jednodussi ;)

--
Ondřej Kadlec
info@e-nakupuj.net
www.e-nakupuj.net
23k
Profil
iridium >> Co se stane kdyz budete vkladat na muj web soubor z vaseho??? NIC! To neni zadne bezpecnostni riziko. Poukazi na server
www.observatory.cz , do jehoz utrob si muzete includnout co chcete ;)

Myslim ze prave nebezpeci spociva spise v SQL INJEKCI, ale to uz jsme nekde jinde ;-))
iridium
Profil *
Odkazu na archiv PHP koneference na serveru www.builder.cz - minimalne petkrat se tam rozebirali takto nezabezpecne weby. Pokud jako NIC oznacujete vykradeni zdrojaku (nepamatuju si nazev konkretni funkce pro zobrazeni zdroje), tak nemam komentar...
iridium
Profil *
http://forum.builder.cz/read.php?f=20&i=83067&t=83054
Prispevek autor: spaze, datum: 27. 12. 2004 11:13. Porad to neni bezpecnostni riziko?
juneau
Profil
pokud ale pres takto nezabezpeceny web stahnete stranku z jineho serveru, tak ta prece projde pres php parser, takze do nezabezpecene stranky se nacte uz jen html. nebo se mylim?
23k
Profil
cituji >> no ups.. no trochu dost velka bezpecnostni dira. kdekdo si muze cist tvoje
zdrojaky a pracovat s nima. takze kdybys mel databazi, tak ti ji treba pekne
smaze atd, proste navstevnik ma stejny moznosti



KDYBYS MEL DATABAZI ... to je to o cem sem mluvil => SQL INJEKCE. Ale v pripade souboru skutecne nechapu jak vykrades zdrojak. Je to mozna tim ze se php prilis dlouho neucim a nejsem natolik znaly. Proto opet poukazuji na OBSERVATORY gde to evidentne nemaji zabezpecene a ukazte co umite ....
juneau
Profil
no vzdyt prave neni co ukazovat. testuji to se svym webem a nedeje se nic jineho, ze se mi v jejich webu ukazuje muj web. pokud si takto zavolam loginovy soubor, tak nedostanu nic jineho nez prazdnou stranku stejne jako pri volani primo onoho souboru. problem by to byl s loginovymi udaji ulozenymi treba v textaku ci co ja vim, ale na jejich zjisteni pak nepotrebujes jiny web s touhle dirou (nepisu "bezpecnostni")...
Martin
Profil
http://www.observatory.cz/info/index.php?page=http://diskuse.jakpsatwe b.cz
Mě to jako chyba ani nepříde.....
thingwath
Profil
Co třeba phishing?
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0