Autor Zpráva
HonzaH2
Profil
zajímalo by mě, jak lze udělat spolehlivou ochranu před vícenásobným hlasováním v anketě z jednoho počítače.

Dám příklad, kde to funguje (jen nevím jak) i když se nejedná zrovna o klasickou anketu. Novinky.cz - je tam možnost diskuse k jednotlivým zprávám a v té diskusi pak možnost hlasování zda je daný příspěvek kvalitní či nikoliv. A když jednou kliknu, tak podruhé mi to už hlas nezapočítá i když vymažu cookies, i když zavřu a znovu spustím prohlížeč čímž odpadá i ochrana přes session. Nabízí se, že by to mohlo být omezeno na IP adresu, ale pokud si sednu k jinému počítači v síti se stejnou vnější IP adresou (neboť má sdílené připojení k netu), tak tam hlasovat lze a hlas to započítá.

Napadá někoho jak to může být řešené? Nebo je snad možné zjišťovat i vnitřní IP adresu počítače v síti? To je snad jediný způsob, který mě napadá (omezení na stejnou vnější i vnitřní IP adresu), ale měl jsem za to, že vnitřní IP adresu by nemělo jít zjistit, nebo se pletu?

zajmaly by mě vaše názory na to
Nox_lbc
Profil
http://forum.builder.cz/read.php?20,184973,184975#msg-184975
HonzaH2
Profil
Nox_lbc
díky za odkaz ... IP adresa s timeoutem to bude ten hlavní trik - to mě nenapadlo. Sice to dočasně omezí ostatní lidi se stejnou IP, ale pravdou je, že je velmi málo pravděpodobné, že by v nějakém kratším časovém limitu hlasovalo zrovna více lidí z jedné stíě a pokud se tak zrovna stane a nezapočítá jim to tedy hlas, je to vcelku zanedbatelné zkreslení výsledku hlasování.
Nox_lbc
Profil
Přesně tak ;)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0