Autor Zpráva
FantomX1
Profil
Ako ukoncit sessions SESSIONS
Hugo
Profil
session_destroy();

Podivej se do manualu.
FantomX1
Profil
OK, nestihol som to dokoncit, ale mal som na mysli ako to urobit tak ako je to spravene napriklad na www.pokec.sk. Pretoze ja ked vypnem stranku v prehliadaci. Ja pouzivam Operu a teda mam v nej naraz otvorenych viacero okien. No ja ked vypnem jednu zo stranok v prehliadaci tak mi session nezrusi. Zrusi ju len vtedy ked vypnem cely prehliadac. A ked by som napriklad nechal otvoreny prehliadac v nejakej internet cafe a niekto by si otvoril moju stranku kde som bol prihlaseny ja a neodhlasil som sa. Tak by sa vedel dostat do mojich udajov. Chcel by som to teda spravit tak, ze uz pri vypnuti stranky by sa SESSION automaticky zrusila. Ale pomocou javascriptu window.onClose sa to neda pretoze tato funkcia plati len ked sa zo stranky prepne na inu pomocou odkazu ale nie pri zatvoreni okna ako by si clovek myslel. A tak sa neviem pri zatvoreni okna automaticky odhlasit.
Myslim si ze na www.pokec.sk si v adresach predavaju zrejme SESSION_ID v nejakej premennej a ta premenna sa pri vypnuti okna zrusi takze pri zatvoreni okna sa uzivatel vlastne aj odhlasi. Mohli by ste mi niekto poradit ako to vlastne je?
trif
Profil *
nemas celkkom pravdu ak robis nejaky chat tak si skus nieco nastudovat z knihy php4 prakticke priklady od Jiriho Brazy
Leo
Profil
"Ja pouzivam Operu a teda mam v nej naraz otvorenych viacero okien. No ja ked vypnem jednu zo stranok v prehliadaci tak mi session nezrusi. Zrusi ju len vtedy ked vypnem cely prehliadac. A ked by som napriklad nechal otvoreny prehliadac v nejakej internet cafe a niekto by si otvoril moju stranku kde som bol prihlaseny ja a neodhlasil som sa."

To ma logiku v tom, ze se az zavrenim prohlizece v JEHO pameti smaze docasna cookie, pokud odejdete od pocitace a neodhlasite se tak mate obecne smulu, aplikace nemuze prece vedet, jestli za pet minut u pocitace sedite porad vy nebo nekdo jiny... Jedine male osetreni je pres timeout - pokud napriklad neposlete zpravu pet minut, tak se session na serveru zrusi. Leo
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0