Autor Zpráva
milan123
Profil *
ahoj

pres formular

<input type=file size=20 name='obrazeksoubor'>

jsi delam upload souboru. z php pak mam v podstate jen tohle

$cesta = "./img/" . basename( $_FILES['obrazeksoubor']['name']);
$nahrani = move_uploaded_file($_FILES['obrazeksoubor']['tmp_name'], $cesta);

vse mi funguje a nahrava se jak ma jen nejde diakritika. napr. misto Lekníny.jpg se mi nahraje LeknĂ­ny.jpg

vse zkousim jen doma na localhost ve windows- nevi nekde co stim. nevim jestli jsem neco spatne nastavil nekde v .cfg nebo jestli musim nejak nastavit znak sadu v php ???

predem diky
one_k
Profil
milan123
prosimte neukladej do souboru kterej bude mit v nazvu diakritiku. nikdy!
milan123
Profil *
nenahravam do souboru ale soubory nez neco napises tak si precti alespon co pisu. diky
Leo
Profil
"nenahravam do souboru ale soubory nez neco napises tak si precti alespon co pisu"

O tom by se dalo hadat, nicmene pouceni je stejne - volite nazev definitivniho souboru, a ten zvolte lidsky (bez ceskych znaku, mezer, apod.) Leo
one_k
Profil
milan123
prosimte.. nahravas obrazky. zkus se kouknout na obrazek nekdy v nejakem hexa editoru. obrazek je jen zmet textu. PHP pri kopirovani veme tento text a ulozi ho do souboru s tebou definovanym nazvem.

I kdyby to takto nebylo(jako ze je), tak z my predesly odpovedi jasne vyplyva ze nemas pouzivat diakritiku v nazvu souboru. Ani mezery.
Neber to jako ze te chci urazet - je to dobra rada, ktera ti usetri dost neprijemnosti.
milan123
Profil *
no ok na tohle jsem sice dosel taky ale budiz.

nicmene alespon ze zvedavosti - nejaka rada jak tam prece jen tu cz NACPAT ?
krteczek
Profil
milan123: je rozdíl mezi znakovými sadami které používají různé systémy. protože je téměř nemožne hádat jaké znakové sady budou používat systémy uživatelů a serverů, je dobré pro dobrou spolupráci respektovat některé zákonitosti. Jedna z nejdůležitějších je nepoužívat diakritiku v názvech souborů. Nejen že může dojít k chybám při přenosu (změna názvů záměnou znaků) ale na soubory s diakritikou NELZE ROZUMNĚ NAPSAT CESTU TAK ABY TO CHÁPALY RŮZNÉ SYSTÉMY STEJNĚ.
krteczek
PS: ale klidně se s diakritikou trap ;-)
roberta
Profil
milan123: odporúčam ti generovať (samozrejme bez diakritiky) názvy súboru ešte pred uploadnutím. môže sa ti stať, že 2 rôzny používatelia uploadnú 2 súbory s rovnakým názvom. čo myslíš, že sa stane?
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0