Autor Zpráva
Bildr
ve formuláři mám několik inputů, které se mi po odeslání skládají do pole. vypadá to asi takto:

<form ...>
<input name="pole[]" ...>
<input name="pole[]" ...>

jejich počet je proměnný. někteří hostitelé vyžadují inicializaci vstupních proměnných ($_REQUEST["..."];) a u nich jsem narazil. je možné nějakým způsobem inicializovat celé toto pole odeslané formulářem?

předem díky za rady
pmasarik
Kde presnejšie nastane tvoj problém?
koudi
jejich počet je proměnný. někteří hostitelé vyžadují inicializaci vstupních proměnných ($_REQUEST["..."];) a u nich jsem narazil. je možné nějakým způsobem inicializovat celé toto pole odeslané formulářem?
Cože? V php třeba $promenna = array(), ale proč inicializovat $_REQUEST?
Bildr
jde o to, že někde je vyžadována inicializace vstupních proměnných. pokud předáte stránce proměnnou v url, nebo ji třeba poštele přes ten formulář, tak ji musíte nejdřív inicializovat. nevím ale jak inicializovat právě to pole, které odesílám do stránky.
tiso
Bildr ...alebo si zistíš či to pole existuje a až potom s ním pracuješ, keď neexistuje tak sa zariadiš podľa toho...

edit: vlastne blbosť, ešte raz - ty chceš to pole spracovať z formulára, alebo ho chceš vypísať do formulára?
krteczek
Bildr:nepoužívej request ale POST, GETem to pole budeš posílat těško a v případě, že bude existovat cookie se stejným názvem jako v proměnná v POSTu tak má myslím u REQUESTu přednost...
Bildr
vyřešeno, kdyby měl někdo podobny problem, tak tady je source:

<?

$urlpart = explode("&", $_SERVER["QUERY_STRING"]);

for($i = 0; $i < count($urlpart); $i++) {

$cut = strpos($urlpart[$i], "=");
$array = strpos($urlpart[$i], "[]");

if($array != 0)

${substr($urlpart[$i], 0, $array)}[] = substr($urlpart[$i], $cut + 1);

else {

$name = substr($urlpart[$i], 0, $cut);
${$name} = $_REQUEST["$name"];
}
}

?>

je potřeba pole poslat v url (přes post), to co neni pole se inicializuje jako promenna.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0