Autor Zpráva
pan K
Profil *
Zdravím, chci se optat, zda je používání PHP funce mail() standardní pro odesílání formulářů, nebo zda-li to neřešit jinak (provider neposkytuje žádné databáze!). A dále, kde se řeší automatické odesílání odpovědí na takto zaslané maily ve smyslu: "Váš požadavek byl doručen a bude zpracován v nejblížší možné době. Děkujeme." Nejspíš přímo na serveru, jde mi o to jak. Nějaký odkaz?
sentry
Profil *
Nějaký odkaz?
PHP Manuál
PHP funce mail() standardní pro odesílání formulářů
pokud vím tak se fce mail() pozžívá na odesilani emailu a nikoliv formularu(
fce mail()
t2001
Profil
ano, fce mail() je standart pro odesílání formulářů pokud chceš aby někomu přišla emailová zpráva :-)

a to co píšeš dále, ty automatické odpovědi se řeší podmínkami, když odesláno, vypíše se následující text a když neodesláno vypíše se následující text (to je asi nejjednoduší způsob).

adkaz si musíš najít sám :-) hledej něco ve smyslu "odesílání emailu v php" "mail()" atd.. návodů je na netu mraky
pan K
Profil *
Asi jsem se špatně vyjádřil. Chápu funkci mail(), použití je jasný. Formulář (třeba objednávka) se zpracuje jako tělo a pošle. Triviální. Jenže: může se stát, že se mail ztratí mezi odesílacím serverem a příjemcem. A proto chci, aby autoreply odesílal až ten příjemce. Jde spíš asi o konfiguraci mailserveru než o PHP... možná jsem ve špatný kategorii:-) A to si chci právě vyjasnit.
pan K
Profil *
Vyjádřil jsem se srozumitelně?
Dero
Profil
Nastavení mailserveru. To už PHP nijak ovlivnit nemůže. Ledaže by ses na server přihlašoval periodicky pomocí skriptu volaného CRONem (třeba pomocí fsockopen přes POP3) a zjišťoval, jestli už mail odeslaný z formuláře došel. Pokud ano, odeslal bys uživateli mail s informací. Ale k tomu bys potřeboval záznam mailů, které jsou na cestě, tedy nejlépe databázi.
Keilew
Profil
Dero
Díky moc, to jsem chtěl slyšet;-)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0