Autor Zpráva
zdeněk
Profil *
Mám dotaz ohledně ošetření vstupu z formuláře do databáze - magic_quotes_gpc mám zapnuté a zadám např. "a" 'b' \c. V phpMyAdminu i ve výpisu z databáze se mi objeví to samé . Tak se chci zeptat jestli by se to správně nemělo objevit bez lomítek až po použití funkce stripslashes().
krteczek
Profil
doporučuji http://php.vrana.cz/vypnuti-magic_quotes_gpc.php a následně ošetřovat
zdeněk
Profil *
Ten článek znám. Ale tam jde o to, že nevím jestli je to zapnuté nebo ne. Ale já to zapnuté mám a stejně mi to lomítka nepřidá, tak to pro jistotu ošetřuji na vstupu s addslashes a na výstupu se stripslashes.
Thalia
Profil
Pokud vím, tak magic_quotes_gpc se přidávají jen na úrovni dotazu, do db se data vkládají už zase bez lomítek. Výhodou je, že při výstupu z db nemusíš lomítka odstraňovat. Platí to ale jen při práci s db. Když uděláš jiný výstup, třeba echo té proměnné z formuláře, tak ta zpětná lomítka tam budou.
zdeněk
Profil *
Díky, hodně jsem hledal, ale nikde jsem to takhle jasně vysvětlené nenašel. Přesně takhle jsem si myslel, že by to asi mělo fungovat.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0