Autor Zpráva
mita
Profil *
Mám dvě tabulky, v jedný mám informace a v tý druhý mám informace které souvisí s tou první tabulkou...informace doluju podle podmínky, ale podmínka se vztahuje jen pro jednu tabulku. Jak dosáhnout toho aby první tabulka ke který se podmínka vztahuje věděla které informace stahovat z druhé tabulky. Přičemž ID záznamu se schoduje v první i druhý tabulky
jonge
Profil
Podívej se na JOIN nebo LEFT JOIN. Taky to jde např. pomocí příkazu WHERE `tabulka1`.`tabulka2_id` = `tabulka2`.`id`.
mita
Profil *
a jaký je rozdím mezi join a pomocí where? v rychlosti?
WertriK
Profil
funkce JOIN vrátí odpovídající řádky levé tabulky (tabulka1) bez ohledu na to, zda k těmto řádkům existuje nějaký odpovídající řádek v druhé tabulce (tabulka2)
funkce WHERE nevrácí výsledek tam kde jsou nulové hodnoty (NULL)


http://mm.gene.cz/
mita
Profil *
jestli sjem to dobře pochopil, pro mě bude teda užitečnější používat WHERE jelikož vždycky budu mít data v druhé tabulce navazující na tabulku první?
Leo
Profil
"funkce JOIN vrátí odpovídající řádky levé tabulky (tabulka1) bez ohledu na to, zda k těmto řádkům existuje nějaký odpovídající řádek v druhé tabulce (tabulka2) "

To ovsem plati jen pro LEFT JOIN. A mimochodem, ani JOIN ani WHERE nejsou fce, Leo
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0