Autor Zpráva
Joker
Profil
Přemýšlím nad jedním problémem:
Chtěl bych objekty, které budou vyrábět nějaký HTML kód. Tj. že bych zkonstruoval objekt, předal mu nějaký řetězec parametrů a potom bych zavolal třeba get_html() a vrátil by se mi HTML kód.
No a rád bych měl takovéhle objekty různé, přičemž by nebylo potřeba je předem znát (tj. že by třeba po čase šlo napsat nějaký nový "plugin")

Takže:
Skript by dostal nějaký identifikátor objektu, který se má použít a řetězec s parametry, které se mu mají předat. Zavolal by několik metod toho objektu a získal by tím HTML kód, který by se pak dál použil.

Nějaká řešení mě i napadla, ale máte někdo zkušenosti, jak to udělat co nejlépe? Případně nějaký článek? Zkoušel jsem samozřejmě hledat, ale nějak se mi nedaří položit tu správnou otázku.
joejoe
Profil *
ja bych se zkusil podivat jestli neco takoveho neresi nejaky dynamicky jazyk ( ruby, python )
Alphard
Profil
http://www.dgx.cz/trine/item/nhtml-pomocnik-php-programatora
Joker
Profil
Díky za odpovědi, to NHTML vypadá jako pěkná pomůcka, ale já měl na mysli generování delšího kódu, ten objekt by mohl generovat třeba i celou stránku. Nebo třeba článek. Anebo menu. A tak podobně.
Joker
Profil
V diskusi o objektech byl odkaz na článek http://zapisnik.maly.cz/486256-pod-kapotou-systemu.php kde je něco podobného, jako bych potřeboval. Ten trik se Syslib by mohl řešit to, co chci.

Já to mezitím vyřešil nějak takhle:
function exec_plugin($soubor, $objekt, $parametry){
include($soubor);
$o = new $objekt($parametry);
return($o->get_html());
}

Ale pořád mám podezření, že takhle napsané to není zrovna ideální.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0