Autor Zpráva
Bery
Profil *
Zdravim vsechny,

potreboval bych pomoct s jednim problemem:

mam v databazi tabulku s auty, v tabulce vedu zaznamy o modelu a znacce auta (fabia, skoda; golf, volkswagen; ....) presneji receno jsou tam jen cisla identifikatoru z tabulek model auta a vyrobce, ale to je jedno, to je vyreseno spojenim tabulek v dotazu na databazi. Takze selektuji pouze tyto dva udaje a chtel bych, aby se mi to pekne radilo podle vyrobce tim zpusobem, ze bude vzdy nadpis vyrobce a pod nim vypsane jednotlive typy aut:

např.

Skoda
Octavia
Fabia
Skoda 120

Volkswagen
Golf

atd.

Pouzitim while jsem se dopracoval pouze k tomuto vysledku:

Skoda
Octavia

Skoda
Fabia

Skoda
Skoda 120

Volkswagen
Golf

Coz neni moc hezke na pohled. Napadlo me par slozitych reseni, ktere ale nejsou prilis efektivni a urcite existuji lepsi. Hledal jsem tady na foru a take na netu, ale zatim jsem na nic nenarazil.

Snad poradite, predem dekuju
jonge
Profil
Stačí tam udělat ten cyklus 2×, jednou z první databáze s výrobci aut a druhý se značkami aut.
while($auta = mysql_fetch_array($db_auta)) {

$db_znacky = mysql_query("SELECT * FROM `znacky` WHERE `id` = '" . $auta['id'] . "'");
while ($znacky = mysql_fetch_array($db_znacky)) {
// zpracování
}
}
pmasarik
Profil
zjednodušene som len okopíroval moj príklad ktorý rieši presne to isté:


//$sql s INNER JOIN
echo '<dl>'.NL;
$skupina_prev = 0;
while ($row = mysql_fetch_assoc($result)) {
if ($skupina_prev != $row['sport_id']) {
echo '<dt>'.$row['nazov_sportu'].':</dt>'.NL;
$skupina_prev = $row['sport_id'];
}
if (isset($row['ref_id'])) {
echo '<dd><a href="'.makeUrl($jazyk,$seo.'/'.$row['seo']).'#'.cooluri($row['nadpis' ]).'" title="'.$row['nadpis'].'">'.$row['nadpis'].'</a></dd>'.NL;
}
}
echo '</dl>'.NL;

Snad sa to dá s toho pochopiť na nič nednoduchšie som neprišiel, možno sa to dá aj inak...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0