Autor Zpráva
roberta
Profil
mám nasledovný re»azec:
nový systém je <a href="odkaz.html" target="_blank">informačný systém mojej firmy</a> zaoberajúcou sa systémami


chcel by som nahradi» slovo systém slovom <b>systém</b>, ale aby sa to nenahradzovalo vtedy, ak
- je slovo v tagu A
- slovo nie je v prvom páde jednotného čísla

čiľe výsledok by mal by» takýto:
nový <b>systém</b> je <a href="odkaz.html" target="_blank">informačný systém mojej firmy</a> zaoberajúcou sa systémami 
wyny
Profil *
toto by ti nepomohlo:

$mystring = 'nový systém je <a href="odkaz.html" target="_blank">informačný systém mojej firmy</a> zaoberajúcou sa systémami';
$findme = 'nový systém je';
$pos = strpos($mystring, $findme);
$mynewstring = substr_replace($mystring, '<b>systém</b>', $pos+6, 7);
roberta
Profil
wyny
nie. totiľ vstup - $mystring sa dynamicky mení môľe by» aj takýto
$mystring = 'starý systém je <a href="odkaz.html" target="_blank">informačný systém mojej firmy</a> zaoberajúcou sa systémami. informačný systém';

a výstup chcem, aby bol
'starý <b>systém</b> je <a href="odkaz.html" target="_blank">informačný systém mojej firmy</a> zaoberajúcou sa systémami. informačný <b>systém</b>'
wyny
Profil *
hmm a z opacnej strany by to neslo? Ten <a> tag nieje jedinecny ?
roberta
Profil
wyny
<a> tagov tam môľe by» aj viac, nie iba jeden...
wyny
Profil *
ale myslel som to,ze a tag ako odkaz na stranku ci je jedinecny. Teda na ze na stranku odkaz.html je tam iba jeden.
Cim by si aj s polohou toho system dostala jedinecnu situaciu a problem by bol vyrieseny.
Ak nie potom, to opravit priamo v db a ak pouzivas iny zdroj .... tak ma nic nenapada ...
roberta
Profil
wyny
ten re»azec chcem upravi» pred vloľením do db. pri vypisovaní na stránku z db by funkcia, ktorá by re»azec upravovala, iba zbytočne zdrľiavala...
inak dá sa to rieąi» regulárnymi výrazmi, len v nich nie som doma. ale toto ma aspoň donúti sa ich nauči» :)
wyny
Profil *
no vidis...super asopn mas motivaciu sa ucit :-)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0