Autor Zpráva
Rob Roy
Profil *
Zdravim panove,

potreboval bych poradit, chci si vytvorit anketu a pri te prilezitosti me nadlo, ze pokud tam nebude ochran proti lidem, kteri by chteli hlasovat vickrat, tak ta anketa by pak nemela zadnou vypovidaci hodnotu...potreboval bych zjistit, co je nejlepsi dat do te ochrany...premyslel jsem nad cookies+uzivatel se stjenou ip nemuze hlasovat rekneme 1h...ale to se mi nezda zrovna dobre...jakou ochranu pouzivate vy zkusenejsi???

predem dekuji za rady...
djlj
Profil
jakou ochranu pouzivate vy?
Ukládám IP adresy do databáze, kde je vhodně nastaven unikátní klíč.
Rob Roy
Profil *
djlj
kde je vhodně nastaven unikátní klíč - mohl by jsi mi to trosku priblizit?
djlj
Profil
Rob Roy
No v případě jedné ankety jej jednoduše nastavíš pouze na sloupec s IP adresou, v případě více anket (kdy má každá své ID) nastavíš UNIQUE na sloupce id a ip.
Stejně to můžeš udělat, pokud by každý mohl hlasovat třeba jen jednou denně – nastavíš UNIQUE na id, ip a datum.
Rob Roy
Profil *
djlj
jo, uz jsem to pochopil...no, jak pisu nahore, neco podobneho me napadlo, jenze se mi to nezda optimalni
loyza
Profil
ip adresa je blbost, spousta počítačů má neveřejnou ip adresu a ty jsou z hlasování vyloučeny. Lepší bude použít tu cookie.
djlj
Profil
ip adresa je blbost, spousta počítačů má neveřejnou ip adresu a ty jsou z hlasování vyloučeny. Lepší bude použít tu cookie.
Cookie je blbost, spousta lidí je má zakázané :)))
Rob Roy
Profil *
djlj
vede z toho nejake rozumne vychodisko?
djlj
Profil
Rob Roy
Já jsem jen reagoval na to, že není důvod psát o něčem, že to je blbost, když loyzovo řešení je stejně pochybné…

Nejlepší asi bude použít kombinaci obou možností.
tiso
Profil
Rob Roy - jedine registrácia na základe emailu, pokiaľ Ti nevadí že jeden človek môže mať viacero mailov...
Rob Roy
Profil *
djlj
taky diky za prispevky, tj. omezit jednu IP na 10 min. + cookies....cekal jsem, ze existuje neco, co proste tomu zabrani...ja nevim, treba kdyz nekdy stahuju pres rapidshare.com, tak i kdyz si promazu cookies, tak me to vyhmatne (ze uz jsem tam byl...) a IP adresy to nesleduje, protoze pokud skocim na vedlejsi pocitac - ktery ma na vystupu stejnou IP, tak tomu to stahovani povoli...

co pouzivaji za ochranu?
Pendolino
Profil
Rob Roy
jestli tam je nějaká java, tak můžou ověřovat vnitřní i vnější IP adresu, pak je to neprůstřelný.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0