Autor Zpráva
Ssob
Profil
Ahoj,
existuje neco jako: Header('Location: stranka_odkud_uzivatel_prisel')?

Potrebuji to na vraceni z funkcnich scriptu.. Napr. mam stranky:
uzivatele.php
pridej_uzivatele.php

v uzivatele.php mam formular s daty o uzivateli, ktery pak odeslu na pridej_uzivatele.php kde se provede samotne pridani a pak se to vrati na uzivate.php a vypise hlasku.
Jde navrat udelat nejak abych nemusel v formulari predavat informace kde se to ma vratit?

Diky
koudi
Profil
A z kolika stránek prosimtě přidáváš uživatele?
Každopádně můžeš to zkusit řešit přes referer, ale není to spolehlivé
Ssob
Profil
koudi
To byl jenom priklad. Jde o mnohem vic funkci. Jenom s uzivateli: pridavani, mazani, upravovani, ...
Celebi
Profil
header("Location: ".$HTTP_REFERER);
Ssob
Profil
Celebi
Vypada, ze to je ono. Diky moc.
Alphard
Profil
btw: já mám referer zakázaný a IMHO nejsem sám, není to spolehlivé
koudi
Profil
Alphard
Třeba já osobně nevidím důvod si referer zakazovat. No a kvůli lidem jako jsi ty, to nejde použít :)
Ssob
Profil
Referer se da zakazat u klienta nebo na serveru? Protoze kdyz jsem to skousel na ic.cz tak mi to jelo, ale doma ne.
To bude asi nastevenim serveru ne?
Alphard
Profil
koudi
jsem asi paranoik, ale vidím k tomu pár důvodů, které nebudu rozebírat

Ssob
referer odesílá klient (browser) je někde v jeho nastavení, nevím, jestli ve všech, ale Opera to umí
souki
Profil
možná to bude taky v register_globals.... zkus použít $_SERVER['HTTP_REFERER']

EDIT:
Alphard
hohoho :o)
Alphard
Profil
zkus $_SERVER['HTTP_REFERER']

// pozdě :-(
Ssob
Profil
referer odesílá klient (browser) je někde v jeho nastavení, nevím, jestli ve všech, ale Opera to umí

tak jak je potom mozne, ze na tom samem prohlizeci (bez nejmensi zmeny nastaveni) mi to na vzdalenem serveru jelo bez problemu a na localhostu ne?
Ssob
Profil
hehe. to je ono. Diky moc!
nightfish
Profil
mi to na vzdalenem serveru jelo bez problemu a na localhostu ne?
protože Register_globals (a tedy rozdíl mezi $HTTP_REFERER a $_SERVER['HTTP_REFERER'])
MiSHAK
Profil
Možností by bylo posílat spolu s daty i skrytý input s adresou, kam má být přesměrován
djlj
Profil
Třeba já osobně nevidím důvod si referer zakazovat.
Čas od času najdu ve statistkách některého ze svých webů čerstvý referer z něčího webmailu s ještě čerstvější session přímo v adrese. Stačí ti to jako důvod? :)
souki
Profil
djlj
Který webmail? Pokud vím, tak všechny webmaily odkazy filtrují a přesměrovávají přes promazávací stránku
djlj
Profil
souki
No, jak které. Jednou jsem dokonce i reportoval bug jednomu (velkému) slovenskému emailovému poskytovali. Po kliknutí na adresu v mých statistikách šlo libovolně manipulovat v uživatelově schránce…
Ale například Centrum to má řešené zvláštně. Čas od času nejdu ve statistikách adresu gmview.netcentrum.cz/?strašně-dlouhá-adresa (nebo tak nějak), po jejímž otevření můžu číst email, ze kterého uživatel přišel. Třeba by se dalo pomocí té dlouhé adresy dostat i přímo do něčího mailu — nezkoušel jsem to :).

Už jsem to našel. Je to třeba takováhle adresa: http://gmview.netcentrum.cz/free/paranoid_view.php?m=000000000df800007 2780093440f&u=2178809&h=c8bc79d36c12ff8f47dffbbf6864de250b0f3592d12297 2a6ae1
Ssob
Profil
djlj
napsalo mi: Nejste oprávněn k zobrazení zprávy.
Ssob
Profil
MiSHAK
Možností by bylo posílat spolu s daty i skrytý input s adresou, kam má být přesměrován
Hned v prvnim prispevku jsem psal, jestli to jde udelalat nejak jinak.
djlj
Profil
Ssob
To je jasné, ta session už není aktuální.
copiers
Profil *
co to je referer a kde ho ve svém počítači najdu? Jak si ho můžu nastavit?
krteczek
Profil
referer je informace, kterou posílá prohlížeč serveru. jejím obsahem je informace o předcházející stránce (její url), tuto informaci lze filtrovat, například pomocí kerio firewallu (odstraní ji z hlaviček), nebo některé prohlížeče lze nastavit tak aby ji neposílaly.
Pavel Strejček
Profil
Ssob
Já bych to řešil uložením návratové stránky do $_SESSION.
Ssob
Profil
Pavel Strejček
Také možnost. Díky
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0