Autor Zpráva
sSs
Profil
Dobry den Potreboval bych poradit. Vytvarim stranky v xml a xsl. Podivam li se na php info, tak mam zapnuty DOMxml xml a php_xsl. Dom xml v poradku funguje, ale jakmile chci transformovat xsl soubor, tak me to vzdy vyhodi chybu (ze nemuze najit funkci pro nahrati xsl domdocument::load(), nebo vytvoreni xsl xslt_create(), nebo iportovat xsl)
nazorny priklad:
<?php

$xmldoc = domxml_new_doc('1.0');
$root = $xmldoc->add_root("html");
$head = $root->new_child("head");
$head->new_child("title", "Hier der Titel");
$body = $root->new_child("body");
$body->new_child("nazev", "Ja");

echo $xmldoc->html_dump_mem();

// sem pocat mi to funguje, ale pak mi to hlasi chybu

$doc = new DOMDocument();
$xsl = new XSLTProcessor();

$doc->load("xsl.xsl"); //tady hlasi chybu ze nemuze najit funkci domdocument::load()
$xsl->importStyleSheet($doc);
echo $xsl->transformToXML($xmldoc );

?>
dekuju za jakoukoli radu. Toto forum uz jsem prolezal, ale nenasel jsem k tomu zadne reseni. Podobne problemi tady na foru jsem zkousel a nic :(
ronnie
Profil
Chyba je v tom, že používáte rozšíření DomDocument z PHP 4 v PHP 5.
ronnie
Profil
Resp. volání

$doc = new DOMDocument() je z PHP 5, ale $xmldoc = domxml_new_doc('1.0'); se používalo v PHP 4.
sSs
Profil
dekuju za snahu, ale stejne i po prepsani to vypisuje onu chybu, kdy jsem si nechal vypsat zakladni priklad v php.net pro transformaci. Apach i php jede Apache/2.2.4 (Win32) PHP/5.2.1
ronnie
Profil
V php.ini je třeba zakázat načítání knihovny DOM, pak se bude používat ta pro PHP 5, zkuste to.
sSs
Profil
dekuju za radu, bylo to tim, Jestli jeste muzu otravovat, nekde nejakej referencni manual, krom php.net zde je to splacnuty vse dohromady a clovek aby se vtom vyznal. dekuju
sSs
Profil
mam jeste jeden dotaz jak propojit xml vytvoreny v php a externe nahranym xsl pri nahravani me to vypise DOMDocument::load() [function.DOMDocument-load]: I/O warning : failed to load external entity
sSs
Profil
prosim prosim o radu, nevite jak stim nalozit?
ronnie
Profil
Je to v manuálu...
sSs
Profil
nazornej priklad by nebyl prosim
sSs
Profil
v manualu jsem si vyzkousel jak soubor.xml propojit s soubor.xsl to mi funguje, ale neni nikde tam psany jak propojit vytvoreny xml v php s soubor.xsl, mam to podobne udelane jako viz. nahore, ale hazi me to chybku pri loudovani xsl tuto: I/O warning : failed to load external entity
sSs
Profil
tak uz jsem si to vyresil, byla to moje nepozornost pri vytvareni xsl dokumentu,
vojty
Profil *
kde se v php.ini zakaze načítaní knihovny ? dik
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0