Autor Zpráva
JOhny26
Profil *
Teď tu řeším otázku ohledně uložení a vypsaní dat z databáze. Mám několik atributu internet, web, kamarad, noviny, reklama a potrebuju je ulozit tak, abych nasledne mohl vybrat podle toho co bylo vybrano. Nevim jestli to mam resit pomoci checkboxu nebo njakych vyberu ze seznamu. Uzivatel nemusi zaskrtnout nic, ale také všechno a já nevím jak bych to měl řešit. Pokud má někdo nějakej nápad, tak sem s ním. Díky moc
Mastodont
Profil
Ty atributy patří k čemu - k jednomu článku, celé stránce?
JOhny26
Profil *
Mastodont
Mám prostě formulář, který potřebuju zpracovat, je tam jmeno, mail, ... a ted potrebuju zaskrtnout kde se dozvedel o tyhle strance. mno a pak potrebuju treba vyhledat z databaze vsechy uzivatele, kteri se to dozvedeli z netu a od kamose treba. Uz je to jasny nebo jeste něčemu nerozumíš
Dusko
Profil
Preco by mal niekto zaskrtavat vsetko? Bud som sa to dozvedel z reklamy alebo od kamosa alebo ... atd. Takze potrebujes ulozit len jednu hodnotu, nie viacej naraz.
JOhny26
Profil *
Tak to ber treba jako priklad, mas uplnou pravdu.. ale nekdo se to mohl dovedet od kamose, ale i z netu a stejne by me zajimalo, jak by se to mohlo dat vyřešit. Tak snad mi někdo pomůže.
Alphard
Profil
JOhny26
pro každou hodnotu vlastní sloupec, kde bude třeba 0 nebo 1


vyhledat z databaze vsechy uzivatele, kteri se to dozvedeli z netu a od kamose
select uzivatel from tabulka where net = 1 and kamos = 1
Mastodont
Profil
Dá se řešit i jedním polem pro všechny možnosti.
JOhny26
Profil *
A nemůžeš mi pls aspoň naznačit, jak bys to řešil pomocí toho pole pro všechny? Jsem teprv začátečník a nevím, co si mám pod tím představit. Nebo jestli máš nějakj článek, ale co jsem já hledal, tak sem nic nenašel.
Mastodont
Profil
Johny26: Dělá se to pomocí pole typu SET.

http://dev.mysql.com/tech-resources/articles/mysql-set-datatype.html
Mastodont
Profil
Mmch, takhle se dá uložit víc hodnot najednou do jedné proměnné i mimo databázi, viz třeba

http://www.phpfreaks.com/tutorials/151/4.php
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0