Autor Zpráva
guest
Profil
Zdravím, mám následující kód zkopírovaný tuším ze stránek Koska:

<?php
// Vytvoříme si instanci Excelu
$excel = new COM("Excel.Application");

// Excel má být vidět
$excel->Visible = true;

// Varování se nebudou zobrazovat
$excel->DisplayAlerts = false;

// Otevřeme si nový sešit
$excel->WorkBooks->Add();

// Do aktuální buňky vložíme aktuální čas
$excel->ActiveCell->Value = "Aktuální čas: " . Date("H:i:s");

// Chvilku počkáme, aby si to všichni prohlédli
Sleep(3);

// Excel ukončíme
$excel->Quit();
?>

po spuštění se však nestane vůbec nic, neoznámí se žádná chyba, jen se načte prázdné bílé okno prohlížeče. Netušíte, kde je chyba? Někde jsem zaznamenal, že snad COM objekty musí někde v php povolit - pokud je to tím, netušíte, jak? Díky
Vladosik
Profil
Treba Te podcenuju, ale mas u stranky priponu php? I to se muze stat:-)
guest
Profil
Vladosik to mám. Ten problém bude v těch COM objektech, protože když si před tento kód vložím jakýkoliv jiný kód, tak ten jiný kód funguje. Zkusím probádat php.ini jestli tam neni něco co by na první pohled mohlo COM objekty povolovat/zakazovat :o)
Joker
Profil
Jak je nastavené zobrazování chyb? Třeba chyby vzniknou, ale nevypíší se, protože je vypnuté vypisování chyb/varování/poznámek

Jinak v takovýchhle situacích si dělám na různých místech kontrolní výpisy, abych viděl, co je špatně.
guest
Profil
nastavení v php ini mám následovně:
error_reporting = E_ALL & ~E_NOTICE & ~E_STRICT

předpokládám, že by to tedy mělo vypisovat všechna chybová hlášení a varování
loyza
Profil
Já tomu moc nerozumím, ale ten excel to má spustit na servru anebo na klientovi? No na klientovi těžko, protože tam se ten php kód nedostane. Na servru?? spustit excel? Co je to za server?
guest
Profil
loyza
samozřejmě na serveru. Jde o to, že php nasype nějaká data do Excelovského dokumentu, naformátuje ho a pak na něj hodí odkaz do html stránky - klient by si už stáhl hotový dokument. Ale to můžu řešit až ve chvíli kdy zprovozním ty COM objekty. Když jsem ještě používal starší php tak to fungovao .... žekl bych, že po instalaci wampu se něco změnilo v php.ini a com objekty jsou zakázané nebo netuším čím to může být.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0