Autor Zpráva
citron
Profil *
možná je to hloupá otázka, ale zeptám se, chci vypsat všechno v php i formulář a chci se zeptat co je lepší jestli jedno echo pro celý formulář nebo každý řádek (od)echovat zvlášť. nezáleží na tom nebo je jedno z variant lepší?
venca12
Profil
Nejlepší je nepoužít žádný echo a oddělit aplikační a presentační logiku pomocí nějakého druhu template. Třeba, klasa phpkovského:

<form>

<input value="<?php echo $hodnota1; ?>">
<input value="<?php echo $hodnota2; ?>">

</form>

Nebo použít třeba smarty:

<form>

<input value="{$hodnota1}">
<input value="{$hodnota2}">

</form>

Ale když už se ptáš na ty echa, tak myslím, že je lepší jedno volání funkce, než vícero. Takže efektivnější by mělo být jedno echo. No ale pochybyju, že ti pár echo příkazů ovlivní rychlost celého skriptu. Takže je zbytečný nad tím přemýšlet a udělej to tak, jak se ti to víc líbí.
one_k
Profil
Logicky je nejrychlejsi volani jedne funkce tzn. jedno echo, ale zase pro prehlednost je dobre dat jich vic.
Pokud nepises nejaky rozsahly web, tak pouziti Smarty(nebo jakehokoli jineho templatovaciho systemu) je zbytecne.
Joker
Profil
Pokud nepises nejaky rozsahly web, tak pouziti Smarty(nebo jakehokoli jineho templatovaciho systemu) je zbytecne.
No, ona stačí jedna stránka, která na základě nějakých podmínek generuje dost odlišný kód (stačí například když index.php bude seznam příspěvků a index.php?id=x zobrazí detail příspěvku X včetně komentářů atd.) Stalo se mi u rozsáhlejší stránky, že až po převedení na šablony jsem si všiml některých neefektivit v PHP kódu. Protože PHP se dostane pěkně k sobě, zatímco při smíchání s HTML si třeba nevšimnu, že o 70 řádků výš už dělám to samé.
one_k
Profil
Joker
rozsahly web muze byt klidne i v jednom php scriptu dokonce i na jednom radku:) Zalezi na tom jak si danou webovou aplikaci navrhnes.
Joker
Profil
Tak to pak jo :-)
Ale web o dvou stránkách, kde jedna bude přehled nějakých příspěvků a jedna detail příspěvku s komentáři, bych nepovažoval za nějak rozsáhlý. Přesto i tam se hodí šablony
citron
Profil *
a jaký je podle vás nejlepší teplovací systém?
one_k
Profil
citron
Nejlepsi je ten ktery si sam napises. Pak az jsou ty ostatni..
venca12
Profil
Já používám smarty. Hlavně protože na nich jedeme v práci a nemusím se bát, že když na něčem spolupracujeme ve více lidech, že tomu ti ostatní nebudou rozumět jak by se mohlo snadno stát v případně home made template systému. Zatím si na ně (smarty) nemůžu stěžovat, nic mi v nich nechybí.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0