Autor Zpráva
Freedas
Profil
Nevíte, prosím, někdo kde by mohla být chyba? Chci updatovat záznam v MySQL databází, ale nějak mi to stále nefunguje

<?

include("../conndb.php"); // spojeni s databazi

$upd = mysql_query("UPDATE clanky SET
nadpis=$nadpis,
text=$text,
fotogalerie=$fotogalerie,
WHERE id=$id");



echo "pokračuj na - <a href=novinky_vypis.php?login=$login&password=$password>seznam článků</a>";

?>


Díky freedas
trif
Profil *
a co ti vzpisuje?skus premenne dat do uvodzoviek napr. '$id'
Freedas
Profil
nevypise to nic, ale nezmeni se to, v uvozovkach jsem to zkousel :-(
trif
Profil *
napis mi na ICQ na 291764943
FantomX1
Profil
SKus toto

$upd = mysql_query("UPDATE clanky SET nadpis='$nadpis', text='$text', fotogalerie='$fotogalerie', WHERE id='$id'") or die(mysql_error());

Taktiez si osobne neviem vysvetlit preco to nejde s tymi uvodzovkami ako vravis ty. Skus dat uvodzovky aj pri WHERE id='$id' a zaroven skontroluj ci su vsetky premenne definovane a ci maju taku hodnotu aku maju mat tym ze si ich das najprv vypisat predtym nez updatnes databazu. Cize si das echo "Nadpis je $nadpis text je $text fotogalerie je $fotogalerie a id je $id<br />";
Mozno ti to tam nevlozi prave preto lebo ID nema ziadnu hodnotu alebo ma nejaku divnu a potom to nevie kam vlozit.

A pre pripad ze by bola nejaka chyba v dotaze pre databazu som ti tam dal funkciu die() a v nej funkciu mysql_error() co vlastne pri chybe prerusi chod skriptu a vypise ti kde bola chyba. Dufam ze to pomoze.
Freedas
Profil
to fantomX1: uz mi to jde, zaprvy mi tam nelezla promena id, takze to fakt nemelo kam prirazovat, blbec. Ten tvuj kod neyl uplne spravyny, pred WHERE nemuze byt carka, uz to chodiíí :-)) Díky všem
trif
Profil *
no mne sa nezda toto
<a href=novinky_vypis.php?login=$login&password=$password>
dost riskantne
Freedas
Profil
njn, to zabezpeceni neni nejlepsi, ale nevim, jak to udelat jinak
trif
Profil *
jedno slovo SESSION , takto to predavat dalej brr
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0