Autor Zpráva
Fikus
Profil
Jaká nastavit práva souboru, který si může nechat vygenerovat správce webu a přes prohlížeč si ho opět může stáhnout pouze správce nebo někdo z privilegovaných zaregistrovaných uživatelů? Soubor by tedy neměl být přístupný zadaním url.

hosting je u active24, kde se standardně nastavuje souboru rw- r-- r--
ale to se phpku nepodaří soubor ani vytvořit fopen hodí hlášku permission denied
skript proběhne pouze když soubor vytvořím ručně a nastavím mu rw- r-- rw- ale to znamená, že kdokoliv může obsah souboru měnit, nebo se pletu? a stále je tu problém s tím, že se soubor nevytvoří.

Skript už jsem používal na jiném hostingu (kde jsem se o práva nestaral) a tam běhal bez problému, takže v něm by chyba být neměla.

Na podpoře mi řekli, že práva k souborům bych si měl nastavit sám, ale jistě to říkal. Protože jsem se taky dočetl, že pro upload souboru se musí používat jediny připravený adresár "upload".

Nemáte někdo v tomto smyslu zkušenosti s active24, jak vše nastavit?

update:
fopen funguje po změně práv adresáře z rw- r-- r-- na rw- r-- rw- soubory uvnitř se pak automaticky změnily na rw- rw- r--

takže vše je, jak bych si představoval, až na to, že se soubor dá stáhnout i po zadaní url souboru:( nehledě na ověření uživatele
bukaj
Profil
pomocí rewrite modu přesměruješ na nějaký ověřovací skript, který ověří uživatele souboru (pomocí IP, session, dotazem na db atd.) a když je uživatel ověřen vypíše soubor, spustí ho, nebo zahájí stahování (podle potřeby).
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0