Autor Zpráva
guest
Profil
Zdravím, všude nacházím plno stránek s hotovými skripty v php, které jsou psány procedurálně. Ale nevíte někdo o stránkách, kde by byly ke shlédnutí nebo stažení hotové skripty v php psané objektově? Nechci povídání o objektovém programování v php, toho je všude dost, ale hotové kódy neboť podle nich se toho naučím stokrát víc - pokud to teda nebudou kódy typu "Hello World":-)
Zerog
Profil
Co tak root.cz ..je to sice serial ,ale na dobre urovni
ronnie
Profil
Podívej se na Texy!, teď už je v PHP 5. Anebo třeba Zend Framework, který je v čistém OOP PHP 5.
guest
Profil
díky
degaudino
Profil
Zdravim,
opravdu jsem za jedno s guestem. Taky bych potreboval nejake ukazky OOP kodu v PHP. Uplne nejlepe by mi pomohly trebas ukazky, kde by byla stranky udelana klasicky proceduralne a nasledne v OOP, abych presne videl, jak to funguje...myslim, ze je to 100krat lepsi nez se morit s nejakymi obecnymi tutorialy, ve kterych je ve vsech stejne jen porad dokola to same, to same a to same. Chtelo by to trosku vice praktickych ukazek (hotovych reseni myslim...ne pouze nejake tridy a metody vykousane ze zdrojaku) jak se to spravne pouziva apod. Proste abych si to mohl trosku vice prakticky osahat apod. Hlavne v proceduralnik programovani se dohromady micha PHP kod a XHTML kod, tak by me zajimalo, jak se toto resi pres objekty....a jak se pak zmeni struktura strany predelana do OOP.

Kdybyste nekdo neco nekde nasel, dejte prosim vedet. Diky
guest
Profil
degaudino
mluvíš mi z duše. Bohužel jsem to po delším pátrání vzdal, neboť ukázky OOP v PHP jsou na netu k nenalezení a nakonec jsem skončil u seriálu. Jediné co jsem našel byly články, které PHP popisovaly jako jazyk neschopný plnohodnotného objektově orientovaného programování :o)

Kdyby někdo přeci jen znal stránky se zdrojáky v OOP, budu rád, když je sdělí.
ronnie
Profil
degaudino, chceš nemožné. Není možné napsat jeden skript objektově a vedle napsat skript procedurálně, pokud samozřejmě nechceš blbosti typu Hello World, kde ale není vidět žádná výhoda OOP. Prostuduj si podrobně zdrojáky Texy! nebo Zend Frameworku, to jsou perfektně napsané OOP aplikace. Zkus si vedle toho přepsat Texy! do procedur a uvidíš ten rozdíl...pokud s OOP začnáš, je jasné, že nebudeš většině zdrojáků rozumět, chce to ale trénovat...skutečné výhody OOP jsou jasné u velkých projektů, u malé aplikace je k ničemu...
guest
Profil
ronnie obávám se, že zdrojáky Texy! nebo Zend Frameworku už budou až příliš složité. To co měl na mysli degaudino má logiku - jednodušší skriptíky vedle sebe procedurálně a objektově ... ale chápu, že to asi nikde nenajdu :o) Už se snažím prokousávat seriálem na root.cz, který mi doporučil Zerog.
ronnie
Profil
"budou"? Díval jsi se na ně už? Však pokud Ti příjdou složité a něčemu nebudeš rozumnět, není nic jednoduššího, než vytvořit nové téma třeba "Texy! a OOP" a budeme řešit veškeré Tvé dotazy.

Btw na intervalu je také seriál o OOP a je podstatně delší, i když teď se pracuje na jeho úpravě. O Zend Frameworku je tam také seriál, ale ten je ještě v začátcích.
degaudino
Profil
ronnie, jo ja vim, ze nelze napsat stejny kod objektove a proceduralne, ale myslel jsem spise treba nejakej malej projekt....jednoducha databaze s primitivnim web rozhranim...udelany proceduralne a pak pres objektove. Hlavne mi nepis, ze necdo takoveho nesezenu! Vim to, jen jsem se zminoval o tom, ze by to bylo takhle moc dobre na pochopeni. Protoze kdyz umim dobre PHP strukturovane, tak pokud bych videl ten samy maly projekt objektove, tak myslim, ze jsem po mesici naprosto schopen psat dalsi aplikace objektove, protoze bych videl ten rozdil hned....doufam ze vis jak to myslim.

PS: jo a jeste ja vim, jake vyhody ma OOP, ale nejde mi ted o vyhody.....ale o formu a styl programovani OOP
ronnie
Profil
Tak třeba stránkování, může být?

Procedurálně:
http://php.vrana.cz/strankovani.php
Objektově:
http://www.ronnieweb.net/strankovani.html
(příklad použití http://www.ronnieweb.net/strankovani-controller.html)
Nevím, zda se to ale bude hodit...
guest
Profil
díky ronnie
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0