Autor Zpráva
DrMizerie
ve skriptu uplouduju na server pouze obrázky typu JPG, PNG, GIF a chtěl jsem uploudovat i obrázky typu BMP tak jsem si v manuálu nasel u metody getimagesize:
Assign usefull values for the third index.
$types = array(
1 => 'GIF',
2 => 'JPG',
3 => 'PNG',
4 => 'SWF',
5 => 'PSD',
6 => 'BMP',
........
A pri pouziti skriptu mi nejde nahrát BMP obrázek ve strasi publikaci jsem nasel jen ze druhy index obsahuje jen 1 pro GIF, 2 pro JPG, 3 pro PNG....
$imagesize = getimagesize($_FILES["fotka1"]["tmp_name"])) || $imagesize[2] > 3 || $imagesize[2] = 6)
Alphard
getimagesize($_FILES["fotka1"]["tmp_name"])) || $imagesize[2] > 3 || $imagesize[2] = 6)
co to má dělat? konkrétně: || $imagesize[2] > 3 || $imagesize[2] = 6
DrMizerie
Zjistim koncovku obrázku a otestuju jestli je to gif,jpg,png a nebo BMP který delá problémy...
Alphard
moc nevím jak to mohlo fungovat :-) ale zkus tohle

list (, , $type) = getimagesize ($_FILES["fotka1"]["tmp_name"]);
if ($type == 1 || $type == 2 || $type == 3 || $type == 6)
echo "Fotografie je typu jpg, gif, png nebo bmp";
DrMizerie
Ukládáni jsem mel od TAdy ale obrázky typu BMP jsou velké a hlavně mám problém s jejich zmenšováním a s následným zobrazováním. Na stránkách se mi nezobrazují a zobrazují se jako odkazy na stáhnutí... Ale dekuju moc za rady.
Alphard
aha, můj script pouze zjišťoval koncovku, zmenšování by mohlo být (ale nemuselo) horší, nemám s tím u bmp zkušenosti
pokud se ti podaří vytvořit resource obrázku, doporučuji neukládat ho jako bmp ale třeba png, protože bmp není pro web typické a plynou z toho zmíněné problémy
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0