Autor Zpráva
začátečník
Profil *
jakým způsobem nejlépe přečíst obsah www stránky .... konkrétně si chci udělat skriptík, ktetrý mi zjistí kolikrát se na www.nejakastranka.cz objevuje nějaké slovo.
Beduin
Profil *
Co třeba pomocí show_source() přečíst html výstup a pak cyklem procházet text, hledat tam to slovo a při nalezení inkrementovat nějakou proměnnou.
Joker
Profil
začátečník
Šlo by přečíst obsah souboru třeba přes file_fet_contents(), potom z něj odstranit HTML značky přes strip_tags a ve výsledném řetězci vyhledat dané slovo pomocí regulárních výrazů.
začátečník
Profil *
Beudin
a nemělo by se to načíst spíše do nějaké proměnné? A tu pak procházet? Nebo do nějakého souboru a ten pak číst, případně číst přímo tu stránku na webu ... V popisu funkce show_source() se totiž píše, že vytiskne barevně zvýrazněnou syntaxi kódu .... ale pouhé vytištění mi asi nepomůže, ne?
začátečník
Profil *
Joker
funkce file_get_contents() vypadá slibně, děkuji
Joker
Profil
začátečník
Jo, samozřejmě že do proměnné. To co navrhuje Beduin podle mě moc nepomůže.
Můj návrh:
- Načíst obsah stránky do proměnné
- Na tu proměnnou zavolat strip_tags
- Potom vyhledat daný řetězec

Jen nevím, jestli to bude fungovat i v případě špatně napsaného HTML kódu, na tom si strip_tags možná vyláme zuby
začátečník
Profil *
Joker
díky moc. Tu funkci strip_tags vlastně ani nepotřebuji, protože můžu hledat slovo i v textu v kterém budou html značky, takže mi špatně napsaný kód nemusí vadit.
Joker
Profil
začátečník
Tak potom je to ještě jednodušší. Akorát že to třeba jako výskyty slova "div" bude počítat i všechny <div> a jako výskyty slova "pokus" třeba i <p class="pokus" id="pokus">
začátečník
Profil *
Jocker
to máš vlastně pravdu, to mě vůbec nenapadlo ... no popřemýšlím nad tím ještě
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0