Autor Zpráva
Honza_xxxxx
Profil *
Dobrý den, potřeboval bych pomoc od zkušenějších. V jednom ze svých projektů u přihlašování dávám možnost přihlásit se pomocí HTTPS protokolu. Pod login formulářem má odkaz "Přihlásit se pomocí SSL". Když na něj uživatle klikne, tak refreshuju stránku a změní se HTTP na HTTPS. Až potud je vše OK. Problém je ale v tom, že po refreshy testuju zda je aktivní HTTP nebo HTTPS protokol. To provádím pomocí podmínnky kde testuji $_SERVER['HTTPS'] ..pokud vrací hodnotu "on" tak se mi změní odkaz pod login formulářem z "Přihlásit se pomocí SSL" na "Přihlásit se pomocí nezabezpečeného protokolu". Jenomže zde je problém. Na localhostu se tato hláška změní, ale na jakémkoliv serveru ne. Zkoušel jsem testovat i pomocí $_SERVER['PORT'] kde jsem testoval hodnotu na '443' ale ani tak se podmínka nesplní a po přepnutí na HTTPS se nezmění hláška tak aby uživatel mohl zpátky přepnout na HTTP. Vím, že bez kódu se radí špatně, ale přesto nemáte s tím někdo nějaké zkušenosti ? Protože kod je v pořádku, tedy aspoň po stránce syntaxe. Logická chyba je možná, ale nezdá se mi to. I na Localhostu to běží v pořádku tak jak má.
Díky všem.
Pavel Strejček
Profil
To je zvláštní. Mně to na jakémkoliv serveru fungovalo. $_SERVER['HTTPS'] bylo na On. Jedná se o Apache?
Chyba bude pravděpodobně v něčem jiném. Je to připojení opravdu zabezpečené?
souki
Profil
A máš na webu SSL skutečně přístupné? nebo jen používáš jinou adresu?
Pavel Strejček
Profil
Zkusil bych co ukáže phpinfo přes https
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0