Autor Zpráva
Distorion
Profil
Ahoj Vsichni...
Mám takový problém... Na svém webu chci vytvořit ,,databázi" hudby, a playlist pro modul plug-in... Databázi již mám funkční ... Ale vyskytla se chyba:
potřebuji, aby soubor playlist.asx vypsal z databáze URL hudby, Jméno autora, a jméno písně... NOrmálně ten playlist vypadá takto:

<asx version="3.0">
<title>Jméno playlistu</title>

<entry>
<title>Jméno songu</title>
<author>Jméno autora</author>
<copyright>Copyright</copyright>
<ref href="url mp3jky" />
</entry>
</asx>

Po upravení do php (aby spolupracoval s databazi) z toho vzniklo toto:


<asx version="3.0">
<title>Funny Play</title>
<?
$connection = mysql_connect('server mysql' , 'loginname','heslo') or die ("Není možné se připojit k databázi");
$db = mysql_select_db('jméno databaze', $connection) or die ("Není možné se připojit k databázi");
$vysledek = MySQL_Query("SELECT title, author, copy, url FROM mp3 ORDER by id DESC");
while ($zaznam = MySQL_Fetch_Array($vysledek)){ ?>
<entry>
<title><? echo $zaznam['title']; ?></title>
<author><? echo $zaznam['author']; ?></author>
<copyright><? echo $zaznam['copy']; ?></copyright>
<ref href="<? echo $zaznam['url']; ?>" />
</entry>
<? } ?>
</asx>


(Jméno, heslo a server na kterém mám databázi nebudu uvádět)
Nevím proč, ale tento soubor mi nějak nefunguje... normálně do sebe zapíše vše co má, ale modul plug-in, nebo samotný Windows Media Player ho nepřečte. (pokud ho uložím jako .php, a nechám si zobrazit zdrojový kód, tak se zobrazí jako normální playlist, bez všech php tagů, ale i přez to nefunguje).

Prosím Vás tedy o radu, jakým způsobem je možné tento playlist zprovoznit aby opravdu fungoval tak, jak má.........
tiso
Profil
a uložil si ho ako súbor playlistu? so správnou príponou?
bukaj
Profil
pokud soubor uložíš s příponou jinou než *.php (popř.: *.php5, *.phtml atd.) tak ho server nepředá na zpracování PHP, ale rovnou ho odešle do prohlížeče včetně php kódu. to asi bude tak chyba. ale pokud ho máš s příponou *.php, tak ho PHP v pohodě zpracuje a odešle již výsledný kód. takže chyba nakonec asi bude ve WMP, páč si myslí, že playlisty mohou být jen soubory s příponou *.asx (či jak).

řešním je použít HTTP hlavičky, které oznamují přenos dat a ne čtení:

header("Content-Description: File Transfer");
header("Content-Type: application/force-download");
header("Content-Disposition: attachment; filename="<název souboru (playlist.asx)>"");
//a zde již samotný skript pro vypsání playlistu
Distorion
Profil
diki
bukaj
Profil
není zač
Distorion
Profil
PorsímVás, takže ten script co jste mi poslal, mám vložit do playlist.php, nebo playlist.asx ?
bukaj
Profil
do nějakého souboru s příponou *.php. a když ho uživatel načte, vyskočí mu okénko s downloadem playlist.asx nebo jakýmkoli jiným, který bude uložen v hlavičce content-disposition -> filename
Distorion
Profil
no.................. Ja bych potřeboval, aby se ten playlist nikomu neotevíral, ale aby z něj mohl ten modul plug-in (WMP) čist......
bukaj
Profil
tak zkusit použít jen tu hlavičku:

header("Content-Disposition: attachment; filename="playlist.asx"");

jinak už mě nic nenapadá
Distorion
Profil
vyskouším.....
Distorion
Profil
když jsem to dal do playlist.asx tak to nefunguje :-( , celý kód vypadá takle:



header("Content-Disposition: attachment; filename="playlist.asx"");
<asx version="3.0">
<title>Funny Play</title>
<?
$connection = mysql_connect('b09.banan.cz','mp3.funny-web.info','mp3') or die ("Není možné se připojit k databázi");
$db = mysql_select_db('mp3_funny-web_info', $connection) or die ("Není možné se připojit k databázi");
$vysledek = MySQL_Query("SELECT title, author, copy, url FROM mp3 ORDER by id DESC");
while ($zaznam = MySQL_Fetch_Array($vysledek)){ ?>
<entry>
<title><? echo $zaznam['title']; ?></title>
<author><? echo $zaznam['author']; ?></author>
<copyright><? echo $zaznam['copy']; ?></copyright>
<ref href="<? echo $zaznam['url']; ?>" />
</entry>
<? } ?>
</asx>




jo, a pokud máte ICQ, skuste se mi prosím ozvat, moje je 339-604-603
djlj
Profil
Distorion
To je celkem logický, že to nefunguje :).

Dej tomu příponu php a pošli jednu z těchto hlaviček.
Distorion
Profil
Ja sem trošku lama, takže jaksi newim co tim myslis tou hlavickou, ja tam nasel ty přípony jenom ;-)
djlj
Profil
co tim myslis tou hlavickou, ja tam nasel ty přípony jenom
Mime-typ. Je napsaný hned vedle ve sloupci. Pokud se ti, jak píšeš, nezobrazuje, tak to zkus ve Firefoxu, já to tam vidím.
Distorion
Profil
jj... takže: uložim jako jeden z tech typu co si poslal?
Distorion
Profil
stejně sem to nerozjel :-(
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0