Autor Zpráva
Trupka_velka
Profil
našla sem na internetu návod na upload obrázků (souborů):

http://www.kralik.profitux.cz/cti.php?id=87

Udělala jsem to podle něho všechno, výsledek tento:

<form action="#" method="post" enctype="multipart/form-data">

<input type="file" name="fupload">
<input type="submit" value="Nahrát">
</form>
<?php
if (isset($_FILES['fupload']))
{
$slozka = "soubory"; // Zde si napište svojí složku, do které se budou soubory ukládat (bez lomítka)
$cil = $slozka . "/" .$_FILES['fupload']['name']; // Toto je proměnná $cil, která obsahuje adresář, kde se má soubor uploadovat a taky název souboru.
$nazev_souboru = $_FILES['fupload']['tmp_name']; // Zjistí dočastné umístění souboru
$copy = move_uploaded_file($nazev_souboru, $cil) // A tady zkopíruje soubor z dočastného umístění do cílového souboru a složky
or die ("Přenesený soubor nelze zkopírovat"); // A pokud se nepovede, tak vypíše tuto hlášku
chmod ($cil, 0644); // Ještě na soubor vyhodíme funkci chmod, která změní jeho práva na maximum, pokud by soubor psal chybu změňte 0644 na 0777
if($copy == true){ // Pokud se kopírování provede úspěšně
echo "Soubor " .$_FILES['fupload']['name']. " byl úspěšně nahrán na server. <br><a href="$cil">Jdi na soubor</a>";
}else{
echo "Soubor nemohl být nahrán. Počet chyb: " . $_FILES['fupload']['error'];
}
}
?>


vytvořila jsem složku soubory na ftp, ale po nahrátí obrázků mi to hlásí:

Warning: move_uploaded_file(soubory/594.jpg): failed to open stream: Permission denied in /wwwhosting/czechbeadworknet/subdomeny/fotogalerie/nahraj.php on line 11

Warning: move_uploaded_file(): Unable to move '/wwwhosting/mujwebik/tmp/phpJ7MxMX' to 'soubory/594.jpg' in /wwwhosting/mujwebik/subdomeny/fotogalerie/nahraj.php on line 11
Přenesený soubor nelze zkopírovat

přičemž na řádku 11 je: $copy = move_uploaded_file($nazev_souboru, $cil) // A tady zkopíruje soubor z dočastného umístění do cílového souboru a složky

no ale "přechodná" složka tmp existuje přímo na hl strálce ftp, nevím jestli je problém, že mám nahrávání na subdomeně fotogalerie. Co mám dělat:( ? Díky.
Mika
Profil
Trupka_velka
Asi nemas prava na ukladani souboru do dane slozky
jano
Profil *
Ja použývam presne tento upload a funguje my dobre aj na subdoméne, ked som ho skúšal na freehostingu tak nešiel. Možno to majú nejako zablokované.
Trupka_velka
Profil
Mika měl pravdu, neměla sem práva na ukládání, už ale mám:)

Tedka se mi stal další problém, ono se mi jich stalo asi 30, ale na všechny sem zatim přišla až na tohle

ted jsem už dorazila k tomuto kodu:

if (isset($_FILES['the_file']))

{
$slozka = "soubory"; // Zde si napište svojí složku, do které se budou soubory ukládat (bez lomítka)
$cil = $slozka . "/" .$_FILES['the_file']['name']; // Toto je proměnná $cil, která obsahuje adresář, kde se má soubor uploadovat a taky název souboru.
$nazev_souboru = $_FILES['the_file']['tmp_name']; // Zjistí dočastné umístění souboru
$allowed_types = array("image/bmp","image/gif","image/jpeg","image/pjpej","image/png");
$image_max_width = "300";
$image_max_height = "300";
$my_max_file = 3000;

if ($the_file = ""):
echo "Nebyl vybrán žádný soubor!";
else:

if(!in_array($_FILES['the_file']['type'],$allowed_types)):
echo "Špatný typ";
else:

$Image = getImageSize($_FILES['the_file']['tmp_name']);
$NewWidth = $Image[0];
$NewHeight = $Image[1];
echo "$NewWidth, $NewHeight";
$copy = move_uploaded_file($nazev_souboru, $cil)
or die ("Přenesený soubor nelze zkopírovat");
chmod ($cil, 0777);
if ($copy == true):
echo $_FILES['the_file']['size'];
echo "Soubor " .$_FILES['the_file']['name']. " byl úspěšně nahrán na server. <br><a href="$cil">Jdi na soubor</a>";
else:
echo "Soubor nemohl být nahrán. Počet chyb: " . $_FILES['the_file']['error'];
endif; endif; endif; }


no a při nahrávání obrázku 22-02-07_2046.jpg

mi to zobrazuje hlášku:

1200, 1600
Warning: chmod(): Unable to access soubory/22-02-07_2046.jpg in /wwwhosting/mujweb/subdomeny/fotogalerie/nahraj.php on line 37

Warning: chmod(): No such file or directory in /wwwhosting/mujweb/subdomeny/fotogalerie/nahraj.php on line 37
Soubor nemohl být nahrán. Počet chyb: 0

přitom při nahrávání logo.jpg, logoš.jpg, lo_go.jpg bez problému (zkoušela jsem jestli to neni názvem).

Tuší někdo co to tu na mě tenhle scriptík zkouší? :) díky
x
Profil *
potřebuju nák upravit tenhle script aby uploadoval obrázky typu .gif , .jpg , .bmp



<html>
<head>
<title>Upload souborů</title>
</head>
<body>
<form action="#" method="post" enctype="multipart/form-data">
<input type="file" name="fupload">
<input type="submit" value="Nahrát">
</form>
<?php
if (isset($_FILES['fupload']))
{
if($_FILES['fupload']['type']=="image/jpeg"){ // Pokud soubor bude mít kocovku .jpg, provede se upload
$slozka = "soubory"; // Zde si napište svojí složku, do které se budou soubory ukládat (bez lomítka)
$cil = $slozka . "/" .$_FILES['fupload']['name']; // Toto je proměnná $cil, která obsahuje adresář, kde se má soubor uploadovat a taky název souboru.
$nazev_souboru = $_FILES['fupload']['tmp_name']; // Zjistí dočastné umístění souboru
$copy = move_uploaded_file($nazev_souboru, $cil) // A tady zkopíruje soubor z dočastného umístění do cílového souboru a složky
or die ("Přenesený soubor nelze zkopírovat"); // A pokud se nepovede, tak vypíše tuto hlášku
chmod ($cil, 0644); // Ještě na soubor vyhodíme funkci chmod, která změní jeho práva na maximum, pokud by soubor psal chybu změňte 0644 na 0777
if($copy == true){ // Pokud se kopírování provede úspěšně
echo "Soubor " .$_FILES['fupload']['name']. " byl úspěšně nahrán na server. <br><a href="$cil">Jdi na soubor</a>";
}else{
echo "Soubor nemohl být nahrán. Počet chyb: " . $_FILES['fupload']['error'];
}
}else{
echo "Lze nahrávat pouze soubory typu JPEG!";
}
}
?>
</body>
</html>



nevim jak sem zapsat víc koncovek aby to fungovalo , zkoušel jsem toho hodně ale bud to nešlo vubec nebo to nahrávalo uplně všechny typy


if($_FILES['fupload']['type']=="image/jpeg"){ // Pokud soubor bude mít kocovku .jpg, provede se upload
souki
Profil
založ si vlastní vlákno
x
Profil *
to mužu, ale proč ? týká se to uploadu obrázku nevidim důvod proč dělat nový téma...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0