Autor Zpráva
Návštěvník
Profil *
Nevím si rady s jedním pro mne neřešitelným problémem: V PHTML dokumentu mám na začátku header("Content-Type: text/html; charset=windows-1250"); a pak dále několik vložených php skriptů pro vyplnění a odeslání textových polí. První textové pole (nadpis) se odešle se správnou diakritikou, avšak další pole mají rozhozené kódování. V příslušném dokumentu HTML se tedy diakriticky správně zobrazí jen první pole.
Zdá se, že prohlížeč u těchto polí chybně považuje kódování WIN-1250 za latin1. Podotýkám, že pro testování používám lokální server UNISERVER a že na www stránkách je chyba stejná. Nevíte někdo co s tím? Vložit něco ke každému php skriptu? Také jsem tam na zkoušku vložil meta tag, ale nic se nezměnilo.

<?
header('Content-Type: text/html; charset=windows-1250');
?>

<HTML>
<HEAD>
<TITLE>Komentář</TITLE>
</HEAD>
<BODY BGCOLOR="#ffffffff">
<CENTER><H2>Zašlete vlastní komentář</H2></CENTER>
<P>

<FORM ACTION="komentar.phtml" method="post">

Název: <INPUT NAME=tagline TYPE=TEXT SIZE=40 VALUE="<?php echo ($tagline) ?>"><br>
<FONT SIZE=-2>(Zadejte název.Povinný údaj pro identifikaci)</FONT>
<P>
<TABLE>

<TR ALIGN=CENTER><TD></TD>


<TR>
<TD>Okno 1</TD>
<TD><INPUT TYPE=TEXT NAME=d1a size=40 maxlength=100 VALUE="<?php echo ($d1a) ?>"></TD>
<TD><INPUT TYPE=TEXT NAME=d1b size=40 maxlength=100 VALUE="<?php echo ($d1b) ?>"></TD>
</TR>

<TR>
<TD colspan=3>&nbsp;</TD>
</TR>

Email: <INPUT NAME=mail TYPE=TEXT SIZE=40 VALUE="<?php echo ($mail) ?>"><br>
<FONT SIZE=-2>(Zadejte váš email. Budete uveden jako autor)</FONT>

<TR>
<TD colspan=5>&nbsp;</TD>
</TR>

</TABLE>
<INPUT TYPE=SUBMIT VALUE="Prohlédnout">
</FORM>

<FORM ACTION="dbload.phtml" method="post">
<INPUT TYPE=SUBMIT VALUE="Vybrat komentar">
</FORM>

</BODY>
</HTML>
bukaj
Profil
může to být tím, že vkládané dokumenty jsou jiné znakové sady
Návštěvník
Profil *
Díky za návrh, ale nevím přesně, jak to myslíte s těmi vkládanými dokumenty? Tenhle skript (zkrácený) vytvoří několik textových polí, do kterých se napíše text a ten se pak zobrazí v html dokumentu. A při předávání textu do html je text diakriticky přeházený.
Ještě jednou díky!
Návštěvník
Profil *
Zjistil jsem příčinu - snad to někomu pomůže. Problém byl v tom, že jsem v php použil HTMLENTITY, které pracují jen s latin1. To způsobovalo problém v zobrazení. Postačilo místo HTMLENTITY použít htmlspecialchars a problém se znaky byl vyřešen.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0