Autor Zpráva
Dr_Lama
Profil
Zdravim,
neporadi mi enkdo jak polozit spravne dotaz abych zjistil pocet zanzanamu z jedne tabulky ? s tim že v te jedne se zpracovavaji udaje jeste z jine ? NEvim jak to zapsat aby to fungovalo

1T - prvni tabulka
2T - druha tabulka

$count = mysql("$DBName","SELECT 1T.id FROM 1T,2T WHERE 1T.stav='1' AND (1T.info LIKE '%text%' OR 2T.popis LIKE '%text%)");

Potrebuu zjistit kolik celkem poli z tabulky 1T odpovída stav 1 v tabulce prvni a kde se nachazi text v info v prvni tabulce A zarovne , kde se nachazi v tabulce 2 v popisu take ten text ...

Mám rpoblem s tim tam zadat spravne dotaz i na tu druhou tabulku aby to hladalo a porovnalo ..
WertriK
Profil
$count = mysql("$DBName","SELECT COUNT(1T.id), COUNT(2T.id) FROM 1T,2T WHERE 1T.stav='1' AND 1T.info LIKE '%text%' AND 2T.popis LIKE '%text%");

Tohle by mělo vyblít dvě čísla kde to první znamená počet řádků z 1t kde se stav = 1 a v infu je text
a to druhé by mělo dát počet řádků z 2t kde v popisu je text.
Zkus a napiš jak to dopadlo, jestli to vůbec fakčí...
MzM
Profil
Podle mě jeden select se dvěma county vrátí dvě stejná čísla...
Moc dotazu nerozumím, zkus popsat, co chceš dostat. Něco jako "mám články a chci počet výskytuů slova 'proč' v jednotlivých článcích a počet článků, kde jsem slovo 'proč' nalezl."
Pokud ale mají být výsledkem dvě různá čísla, tak to půjde buď dvěma selecty, vnořeným selectem nebo nějakou jinou fintou, třeba vrátit si počty a z počtu vrácených řádků určit druhý počet (nebo něco takového). Ale vařím z vody (je to jenom spekulace).
lupen
Profil *
No SQL moc neumím, ale myslím si, že budeš muset použít vnořené dotazy.
Dr_Lama
Profil
Tak jsem patral hledal a je to pre jiny prikaz ...
to co jsem potreboval - spojit dve tabulky a z dakzde z nich pak udelat podminky Where, kde je ten deyn text ..

Se resi pres JOIN ... ON ...

Je tam toho v sql mraky jeste co clvoek vubec nevi :(
diy za pomoc jinak
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0